Z najnowszych meldunków epidemiologicznych wynika, że od 1 do 22 listopada zanotowano w Polsce ponad 330 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń. Wystawiono łącznie ponad 1300 skierowań do szpitala.
Zbliżamy się do 120 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę tygodniowo, ponad 55 proc. przypadków dotyczy dzieci do 14 roku życia - przekazał w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski, zachęcając do szczepień.
Zestawienia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego mówią, że od 1 do 7 listopada zanotowano 102 tys. 85 przypadków grypy i jej podejrzeń; od 8 do 15 listopada - 111 tys. 428, a od 16 do 22 listopada - 118 tys. 683. W kolejnych tygodniach wystawiono z tego powodu odpowiednio 403, 422 i 510 skierowań do szpitala.
"Zbliżamy się do 120 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę tygodniowo. Ponad 55 proc. przypadków dotyczy dzieci do 14 roku życia. Między 16 a 22 listopada do szpitali z powodu grypy trafiło 510 osób. SZCZEPMY SIĘ PRZECIW GRYPIE. Szczepionek mamy pod dostatkiem" - przekazał na Twitterze szef MZ.
W Polsce sezon epidemiczny grypy trwa od października do maja. Szczepienia przeciw grypie są zalecane i wykonywane przez cały sezon jesienno-zimowy. Optymalny czas szczepienia powinien mieć miejsce przed rozpoczęciem okresu zwiększonej zachorowalności, który w Polsce występuje od stycznia do marca. (PAP)
Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl
ktl/ mhr/
Wracają kontrole na granicach Polski
Kolejna ściema Tuska obliczona na skasowanie Ruchu Obrony Granic. Ten człowiek nigdy nie powiedział słowa prawdy. W tej grze pozorów mają być wspólne patrole polsko-niemieckie. To zróbcie też wspólne polsko-rosyjskie i polsko-białoruskie, będziecie jeszcze bardziej wiarygodni, platformiani ściemniacze.
Puł Tusk
23:05, 2025-07-01
Będą zmiany terminu egzaminu ósmoklasisty
Czemu służy ten egzamin? Uczniowie mają jego wyniki "w nosie", a nauczyciele są rozliczani za efekty. Dla kogo stres?
Pani J.
20:18, 2025-07-01
Czwartek może być rekordowy – Pułtusk się ugotuje?
2 dni a później znowu skromnie... ale ekoidioci zaczną krzyczeć że planeta plonie hehe
Adam
12:57, 2025-07-01
Mazowsze daje, gminy sadzą i świecą!
Ciekawe kiedy w Obrytem coś posadzą.... albo kogoś?
Seba
12:22, 2025-07-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz