Zamknij

Zjednoczone Emiraty Arabskie – co warto o nich wiedzieć? Co je wyróżnia? Wyjaśniamy!

12:42, 02.06.2022 | .
Skomentuj

Zjednoczone Emiraty Arabskie dzięki strategicznemu położeniu i nowoczesnej infrastrukturze stanowią istotny węzeł handlu międzynarodowego. Charakteryzują się zdywersyfikowaną gospodarką, a bardzo duży udział w niej mają sektory takie jak energetyka, finanse, turystyka i budownictwo.

Dlaczego Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Bliskiego Wschodu?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo położone w południowo–wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego. Od wschodu graniczy z Omanem, a od południa z Arabią Saudyjską. ZEA zajmują powierzchnię 83 600 km2 i zamieszkuje je około 10 milionów ludzi. Stolicą ZEA jest Abu Zabi, które jest również największym miastem w ZEA. Inne duże miasta to Dubaj, Szardża i Adżman. Językiem urzędowym w ZEA jest arabski, ale powszechnie używa się także angielskiego. Walutą obowiązującą w ZEA jest dirham.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich panuje klimat pustynny, z gorącym, suchym latem i łagodną zimą. Opady deszczu w tym kraju są bardzo niewielkie, średnio wynoszą zaledwie 90 milimetrów rocznie. Mimo jałowego klimatu ZEA są domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Kraj ten jest szczególnie znany ze swojej populacji wielbłądów. Wielbłądy można powszechnie zobaczyć przemierzające pustynny krajobraz. Inne popularne zwierzęta to konie arabskie, oryksy, gazele i hieny. Dowiedz się więcej na stronie: https://travelers.pl/azja/zjednoczone-emiraty-arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie – biznes. Dlaczego warto tu prowadzić interesy?

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich obowiązuje jednolity system prawny dla przedsiębiorstw, co czyni je atrakcyjnym miejscem dla inwestorów zagranicznych. ZEA oferują także liczne zachęty podatkowe dla przedsiębiorstw, w tym strefy wolne od podatku i możliwość posiadania 100% udziałów przez obcokrajowców. Ponadto ZEA mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę i wykwalifikowaną siłę roboczą. W rezultacie ZEA są idealnym miejscem dla firm chcących rozszerzyć działalność na nowe rynki.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – handel przyciągający zagraniczne firmy.

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają zdywersyfikowaną gospodarkę i są jednym z największych na świecie eksporterów ropy naftowej i gazu ziemnego. Kraj ten jest również ważnym ośrodkiem żeglugi i logistyki oraz siedzibą wielu międzynarodowych przedsiębiorstw. W ostatnich latach Zjednoczone Emiraty Arabskie starają się zdywersyfikować swoją gospodarkę, odchodząc od wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, i są obecnie jednym z głównych ośrodków turystycznych na świecie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są ważnym partnerem handlowym dla wielu krajów na całym świecie. Kraj ten ma podpisanych wiele umów o wolnym handlu i jest członkiem Światowej Organizacji Handlu (WTO). ZEA dążą również do tego, aby stać się regionalnym centrum handlu i inwestycji.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć? Jakie miejsca odwiedzić?

Zjednoczone Emiraty Arabskie składają się z siedmiu emiratów, z których każdy ma swojego władcę. Największym i najludniejszym miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest Dubaj. ZEA mają jeden z najwyższych na świecie dochodów na mieszkańca i są jednym z najbardziej rozwiniętych krajów świata arabskiego.

Planujesz wycieczkę do Dubaju? Dowiedz się więcej z artykułu: https://travelers.pl/dubai-wycieczka

Zjednoczone Emiraty Arabskie są popularnym celem podróży turystycznych. Niektóre z atrakcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to Meczet Szejka Zayeda, Burj Khalifa, Muzeum Dubaju, Dzielnica Bastakia, Atlantis The Palm, Ferrari World i wiele innych.

Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie pojechać na następne wakacje, dodaj Zjednoczone Emiraty Arabskie do swojej listy! Nie będziesz zawiedziony!

Zjednoczone Emiraty Arabskie słyną z bardzo otwartej gospodarki i chętnego przyjmowania inwestycji zagranicznych. Do tego dochodzi bardzo duża ilość atrakcji turystycznych. Osoby odwiedzające Zjednoczone Emiraty Arabskie zawsze mogą w nich znaleźć wiele do zrobienia i zobaczenia!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

trutru

0 0

Warto dodać że ZEA b. Dobrze płaci specjalistom. Nawet 60 tys/miesiąc. Mimo tego i tak nie za bardzo chcą pracować z powodu zerowej, dzikiej kultury społeczno -pracowniczej i zerowego zabezpieczenia prawnego. Pracodawca potrafi traktować człowieka jak śmiecia -niewolnika gorzej niż w Japonii, a dodatkowo rozwiązać umowę niezgodnie z prawej albo po prostu przestać płacić. Możliwości prawne walki o swoje dla imigranta są znikome 11:58, 04.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%