Zamknij

Praca dodatkowa w Warszawie. Gdzie szukać pracy chałupniczej w Warszawie? Więcej na Joob.pl

14:08, 22.08.2020 | materiały partnera

Praca dodatkowa, chałupnicza, w Warszawie. Gdzie szukać i na co się decydować?

W życiu spotykamy się z różnymi sytuacjami. Czasami wypadki losowe doprowadzają nas do takiego punktu, kiedy trzeba się jakoś wspomóc dodatkowymi środkami pieniężnymi. A czasami przyświeca nam jakiś cel, do którego realizacji niezbędne są pieniądze. Nie zawsze mamy możliwość podjąć drugiej, regularnej pracy na pół etatu. I w takich przypadkach może nas uratować praca dodatkowa np. chałupnicza czy taka, którą możemy wykonywać w zaciszu swojego domu. Postanowiliśmy zrobić krótki poradnik, w którym zawarliśmy kilka możliwości podjęcia dodatkowej pracy w Warszawie (i nie tylko) i to bez wychodzenia z domu.

Wypełnianie ankiet

To jedna z prac, po którą najczęściej sięgają studenci, uczniowie po 16 roku życia czy osoby, które chcą sobie zafundować jakiś zastrzyk gotówki. Nie są to zbyt wielkie środki, ale nie wymaga to od nas również zbyt dużego zachodu. Kilka minut w ciągu dnia, a dzięki temu możemy odkładać sobie drobne sumy pieniężne. Jeśli jesteśmy zorientowani w jakimś języku to na zagranicznych stronach możemy liczyć na stawkę nawet 1 euro za wypełnienie krótkiej ankiety. Oczywiście im bardziej zaawansowana ankieta - tym lepsze pieniądze. Warto szukać sprawdzonych stron do wykonywania tego rodzaju pracy. Jeśli jednak nie zależy wam na pieniądzach, możecie zbierać punkty, które wymienia się na nagrody.

Freelancer

Praca freelancera to bardzo ogólne pojęcie dla wszystkich prac dodatkowych, zdalnych, które można wykonywać w domu. Tutaj zatrudnienie znajdą graficy, tłumacze, programiści, copywriterzy czy fotografowie. To już bardziej zaawansowana praca tj. taka, która wymaga od nas sporego nakładu czasu, ale dzięki temu możemy liczyć na dobre zarobki, czasami sięgające nawet kilkuset złotych, a w przypadku programisty czy grafika nawet do kilku tysięcy. Oczywiście wszystko zależy od zamówienia naszego zleceniodawcy.

Prace chałupnicze

Składanie długopisów, składanie teczek, adresowanie kopert, montowanie zabawek czy haftowanie. To są prace chałupnicze, które są kierowane dla osób, które mają zdolności manualne. Doskonałe do tego, aby dorobić sobie np. do emerytury czy renty. I takie osoby najczęściej korzystają z tego rodzaju pracy. Dostawa do domu, a także odbiór na koszt zleceniodawcy. Chociaż takich ofert pracy jest coraz mniej i wydaje się, że w stolicy rzadziej można się z tym spotkać - to nadal czasami można znaleźć dobrą ofertę.

Gdzie szukać pracy dodatkowej?

Na pewno zadajecie sobie pytanie, gdzie szukać pracy w Warszawie, która pozwoli nam na dorobienie sobie bez wychodzenia z domu. Stron jest całkiem dużo, wystarczy tylko wpisać słowa-klucze w wyszukiwarkę internetową. Pamiętajcie jednak, że kluczowy okazuje się wybór strony, abyście nie zostali oszukani. Sprawdzajcie opinie i jeśli to możliwe - w ogóle zobaczcie, czy dana firma, która reklamuje się i chce wam dać zlecenie, w ogóle istnieje. Możecie to zrobić chociażby po NIP-ie, który powinna mieć każda firma, która legalnie działa i jest zarejestrowana.

A wy wykonujecie jakąś dodatkową pracę?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop