Zamknij

Odroczenie kredytu na mieszkanie - czy warto?

15:47, 18.05.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:39, 21.05.2021

Odroczenie kredytu, czyli tak zwane wakacje kredytowe to ostatnio popularna forma odraczania płatności, głównie ze względu na kryzys związany z koronawirusem. Wiele osób zastanawia się jednak czy warto z tego rodzaju możliwości skorzystać.

Wakacje kredytowe – na czym to polega?

Odroczenie kredytu lub wakacje kredytowe to po prostu możliwość zawieszenia spłaty określonej raty lub jej części na określony czas. Tego typu możliwość związana jest z konkretnie podpisaną umową. Wystarczy zobaczyć na odpowiednie zapisy w danej umowie, aby bardziej dokładnie poznać procedury z tym związane.

Odroczenie kredytu na mieszkanie w czasach koronawirusa

Warto zauważyć, że zainteresowanie odroczeniem kredytu wzrosło w czasach koronawirusa. Jest to spowodowane kryzysem. Warto więc nie odkładać tej kwestii na później i jak najszybciej zadbać o złożenie odpowiednich wniosków. Można spodziewać się tego, że w tym określonym czasie może wzrosnąć zainteresowanie tego typu możliwością. Należy zauważyć pewną istotną różnicę między dotychczasowymi wakacjami kredytowymi, a odroczeniem kredytu w związku z koronawirusem. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystosował do banków rekomendację związaną z zawieszeniem spłaty kredytów na określony czas, aby odciążyć klientów. Związek Banków Polskich zarekomendował bankom, aby te nie pobierały żadnych dodatkowych opłat za wakacje kredytowe w związku z koronawirusem. Natomiast sam wniosek można złożyć znacznie prościej niż to było poprzednio – nie trzeba robić tego osobiście, można zgłosić przez infolinię lub w formie elektronicznej.

Sprawdź ofertę: https://rynekpierwotny.pl/deweloperzy/dom-development-sa-955/

Czy warto odroczyć kredyt na mieszkanie?

Opcja odroczenia jest niezwykle przydatna dla osób, które wpadły w różnego rodzaju problemy finansowe. Teraz mają możliwość łatwiejszego przejścia na tak zwane wakacje kredytowe, bez dodatkowych opłat i skomplikowanych procedur. Należy jednak pamiętać o tym, że ułatwienie procedur pociąga też za sobą większe zainteresowanie klientów banków i tym samym sama procedura może się nieznacznie wydłużyć. Argumentem przemawiającym za tym, że nie warto z takiej opcji korzystać jest nieznaczny wzrost kosztów kredytu i finalnie będzie trzeba oddać bankowi trochę więcej w zależności od wyboru – zawieszenia całej raty lub tylko części odsetkowej raty ta kwota może się znacznie różnić. Słowem podsumowania można jednak powiedzieć, że tego typu wakacje kredytowe to dobra opcja, w wielu przypadkach po prostu lepsza niż kolejna pożyczka, tylko po to, aby spłacić bieżące zobowiązania kredytowe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%