Zamknij

Bezpieczne wakacje w dobie pandemii - o czym warto pamiętać?

09:13, 21.07.2021 | J.K
Skomentuj

Ograniczenia, restrykcje, dystans - to słowa, który zdominowały cały rok 2020, 2021 i zapewne będą aktualne jeszcze przez długi czas. Powoli zaczynamy się chyba przyzwyczajać do myśli, że czas swobodnych podróży minął. Nie zmienia to faktu, że bardzo tęsknimy za podróżami, zwiedzaniem, odkrywaniem nowych smaków, krajobrazów, zwyczajów. Wakacje po prostu każdemu są potrzebne. I choć organizacja wyjazdu wakacyjnego wymaga od nas nieco więcej wysiłku to na pewno wyjazd i chwile wytchnienia i zapomnienia każdemu się przydadzą. O czym warto pamiętać planując teraz swój urlop?

Wakacje z dojazdem własnym samochodem

To dobra i bezpieczna opcja na wakacje w czasie pandemii. Własne auto na wakacjach zapewni swobodę i niezależność. Podróżując transportem zorganizowanym na pewno ominęlibyście po drodze wiele magicznych zakątków. Jazda we własnym tempie pozwoli na podziwianie natury i oderwanie od całego pandemicznego zamieszania - choć na krótką chwilę. Decydując się na wakacje z dojazdem własnym samochodem trzeba brać oczywiście pod uwagę odległości - ale spokojnie możemy dojechać nad Balaton, do wielu włoskich regionów i oczywiście do tak lubianej Chorwacji. Czas spędzony w samochodzie zrekompensują wspaniałe krajobrazy, dobra pogoda i wyborne, lokalne przysmaki.

Warto postawić na kameralne zakwaterowanie

Duże hotele czy pensjonaty warto zostawić na potem. Teraz należałoby postawić na kameralne noclegi w domkach i apartamentach wakacyjnych. Duży wybór takich ofert znajdziecie na stronie Interhome. Mnóstwo propozycji na każdą kieszeń – zarówno dla par, rodziny 2+2 czy większych grup. Jeśli podróżujecie z psem to również znajdziecie wiele ofert, w których czworonogi są mile widziane. Rezerwując taki dom lub mieszkanie warto szukać miejsc położonych z dala o typowych kurortów i tłumów turystów. Może warto oddalić się nieco od plaży a za to poznać prawdziwe życie mieszkańców miasteczek i wiosek. Mając własne auto do plaży zawsze można podjechać.

A może nie tylko plaża?

Ten dziwny czas zmusza nas do adaptowania się do nowych warunków. Stajemy się bardziej uważni a do tego kreatywnie planujemy swój wypoczynek. Wielu miłośników plażowania zaczyna decydować się na wakacje w górach lub na rowerze. To zdecydowanie pozytywna strona tego zwariowanego czasu. Wielu z nas zaczyna dokładniej przyglądać się mapie i dostrzegać mniej popularne regiony. Nagrodą za włożony wysiłek w planowanie będą doświadczenia i wspaniałe wspomnienia z wakacji.

(Sponsorowane)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%