Zamknij

Tylko nad kanałkami zostanie posadzonych 80 wierzb białych!

11:42, 28.07.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W ramach projektu "Rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych" w gminie Pułtusk znacząco zwiększy się ilość ozdobnej roślinności w pasach drogowych, placach i terenach przyszkolnych.

Program musi być zrealizowany do połowy kwietnia 2021 roku, a przed wykonawcą naprawdę sporo roboty.

Ozdobne drzewa, trawy i krzewy pojawią się aż w 13 lokalizacjach! Platany, kasztanowce, miłorzęby, wierzby, cosy, jałowce czy trawy (rozplenica i papmasowa) zostaną zasadzone m.in. na ulicach: Benedyktyńskiej, M. Konopnickiej, Młodzieżowej, Nowy Rynek, P.Skargi, Przechodniej, Panny Marii, Reformackiej czy Świętojańskiej.

Programem objęto też tereny nad kanałkami (aż 80 wierzb białych!), przy przedszkolu nr 4 oraz przy Szkołach Podstawowych nr. 3 i 4.

Tylko na obszarze ul. Świętojańskiej z Placem Teatralnym pojawi się: 6 glediczi trójcierniowych, 5 platanów klonolistnych, 7 ambrowców amerykańskich i jeden głóg. 

W ulicach M. Konopnickiej, Świętojańskiej, P. Skargi, Benedyktyńskiej planowane do nasadzeń są pojedyncze drzewa w wyznaczonych miejscach w ciągu chodników, w pozostałych ulicach oprócz drzew, planowane są nasadzenia krzewów, bylin i roślin okrywowych w pozostawionych rezerwach terenu w  pasie drogowym nieutwardzonych kostką brukową. Plan nasadzeń przewiduje wprowadzenie wielopiętrowej i wielogatunkowej roślinności rodzimej.

Projektowane gatunki roślin w większości są gatunkami, odpornymi na warunki miejskie, mają małe wymagania glebowe i wilgotnościowe oraz duże walory dekoracyjne.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz