Zamknij

„Szkoła do hymnu” - relacja ze wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”

10.42, 18.11.2022 . Aktualizacja: 10.47, 18.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Obchody 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy

10 listopada 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy odbyła się akademia dla uczczenia 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie w hali sportowej społeczności szkolnej i zaproszonych gości rozpoczęło się od wspólnego zaśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". O symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiały cztery zwrotki hymnu państwowego zaśpiewane przez społeczność szkolną, zgodnie z założeniami ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą "Szkoła do hymnu".104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - akademia.

[FOTORELACJA]806[/FOTORELACJA]

Uczniowie klas piątych i ósmych zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Ojczyzna moja, to ta ziemia droga...".

Akademię przygotowały nauczycielki Monika Gnatowska, Małgorzata Grzymkowska i Ewa Zadrożna.Prowadząca spotkanie uczennica Maja Kowalewska przywitała zebranych, a szczególnie zaproszonych gości: Roberta Wróblewskiego - Wójta Gminy Winnica, Dagmarę Ołton - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy oraz Danutę Zaręba - przewodniczącą Rady Rodziców.

Jesienna scenografia nawiązywała do atmosfery dni sprzed 104. lat. Wiersze i piosenki wprowadziły zebranych w sentymentalny i patriotyczny nastrój.

Na zakończenie wyświetlono teledysk przygotowany przez braci Patryka i Maksymiliana Łasińskich, który ilustrował szlak bojowy Legionów Piłsudskiego.

10 listopada w winnickiej szkole panowała podniosła atmosfera pełna zadumy nad historią Polski. Korytarze szkolne zdobiły patriotyczne gazetki ścienne, a uczniowie, zgodnie z tradycją, ubrali tego dnia stroje galowe.

Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy
Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%