Zamknij

Tydzień ulgi tylko w Skardze?

11.46, 15.05.2021 J.K
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

W całym kraju trwa inicjatywa polskich psychologów, w której zachęcają dyrektorów i nauczycieli szkół do wprowadzenia od 17 maja tzw. Tygodnia ulgi. Do dziś oficjalnie przystąpiło do niego ponad 1300 placówek

Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich.

- Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek – podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek – wyjaśnia prof. Aleksandra Gruszka -Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii UJ.

Z oficjalnych statystyk Projektu wynika, że z powiatu pułtuskiego swój akces zgłosiło jedynie Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi.

Wydaje się jednak, że młodzież i uczniowie pozostałych szkół mogą być raczej spokojne. Świadczyć o tym może wypowiedź Krzysztofa Łachmańskiego, dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku:

Zostały wypracowane działania i rekomendacje, które zabezpieczą łagodny powrót do szkoły wszystkim podmiotom szkoły. Jestem przekonany, że przyjęte zasady i rekomendacje będą przyjazne dla wszystkich stron. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam bez obaw. Wszyscy musimy od nowa budować wzajemne relacje

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%