Zamknij

Pułtuscy kadeci szkolą się u terytorialsów

15:11, 28.06.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W piątek 25 czerwca odbyło się powołanie od terytorialnej służby wojskowej, które rozpoczęło szkolenie podstawowe w ramach projektu „Wakacje w WOT”. Dziś, 28 czerwca wcielani są absolwenci klas mundurowych na szkolenie w ramach skróconej służby przygotowawczej. Jest to pierwsze takie szkolenie realizowane przez 5 Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej.

W piątek wakacje w mundurze rozpoczęło 81 ochotników z rejonu północnego Mazowsza. Ze względu na wakacyjny termin szkolenia dużą część kandydatów na żołnierzy stanowią ludzie młodzi, aż 26 % wcielonych to młodzież w wieku 18-20 lat, natomiast osoby między 20, a 30 rokiem życia stanowią 20% szkolonych. Wakacyjna „16” oprócz terminu, nie różni się niczym od systemu szkolenia przyjętego w Wojskach Obrony Terytorialnej. Tradycyjnie zakończy się przysięgą wojskową 9 lipca.

28 czerwca, do koszar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Wojska Polskiego zjechali absolwenci klas mundurowych, trzynastu szkół ponadpodstawowych z całego województwa mazowieckiego, w tym z siedmiu z rejonu odpowiedzialności brygady, m.in. Płońska, Pułtuska, Ostrołęki, Wołomina czy Siedlec. Szkolenie ma charakter ogólnowojskowy i potrwa 12 dni. Szkolenie w ramach służby przygotowawczej przeprowadzone zostanie przez żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej równolegle ze szkoleniem podstawowym ochotników na terytorialsów. Jego zwieńczeniem będzie złożenie przysięgi wojskowej 9 lipca.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%