Zamknij

Bez wahania zareagowali wobec nieszczęścia

12:07, 21.09.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W piątkowe przedpołudnie kilkoro uczniów Zespołu Szkół im. B. Prusa zwróciło uwagę na płacz kota w okolicy parkingu. Bez wahania zareagowali wobec nieszczęścia.

Uczeń Antek Czubowski (kl. 2 Tr) bardzo dociekliwie zbadał sprawę i okazało się, że o pomoc wołał malutki kotek zaklinowany w zakamarkach silnika samochodu!

Po ustaleniu właściciela pojazdu okazało się, że wyjęcie zwierzaka nie jest proste, potrzebne było wezwanie służb. Ostatecznie kotka uwolnił mąż właścicielki pojazdu, który przyjechał na miejsce i odkręcił koło.

Uwolniony kociak cały i zdrowy spędził kilka chwil w szkole pod czujnym okiem swoich wybawców. Nie mamy pojęcia jak to maleństwo się tam dostało.

Najważniejsze jest jednak to, że opieką otoczyła go uczennica Aleksandra Głębocka (kl. 1 Tż), która nawet przez chwilę nie zawahała się, by dać mu tymczasowe schronienie u siebie w domu.

Postawa Antka Czubkowskiego (kl. 2 Tr), Amelii Kędel (kl. 2 Tż), Adama Grabowskiego (kl. 1 Tr), uczennic z kl. 4 Tor/Tuf, nauczycieli wspierających całą akcję i pań z obsługi zasługuje na podziw i pochwałę. Nikt z nich nie przeszedł obojętnie wobec malutkiej istoty błagającej o pomoc.

To wydarzenie daje dowód na to, jak ważne jest dbanie o bezdomne zwierzęta.

W najbliższych dniach w naszej szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy na potrzeby bezdomnych kotów.

Jej koordynatorką jest uczennica kl. 2 Tr Roksana Kępczyńska.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%