Zamknij

To proboszcz decyduje o przebiegu Pierwszej Komunii Świętej

14:45, 20.04.2021 | J.K
Skomentuj Zdjęcie z kwietniowego bierzmowania w kościele św. Krzyża pokazuje, że zasady są przestrzegane. Fot. profil FB parafii św. Stanisława Kostki
REKLAMA

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, mogą być przeprowadzone z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.To podstawowa informacja Kurii Płockiej, jaka trafiła do pułtuskich proboszczów.

A już w szczegółach dowiadujemy się, że: "proboszcz parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci, decyduje o najlepszej formie i terminie: możliwe jest organizowanie tych wydarzeń w mniejszych grupach lub indywidualnie, na dodatkowych Mszach Świętych niedzielnych lub w innych dniach tygodnia. Niezależnie od wybranej formuły uwzględniającej specyfikę danej parafii, należy zachować daleko posuniętą ostrożność".  

W kościołach dekanatu pułtuskiego właśnie trwają przygotowania dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii. I można przyjąć, że zalecenia są wprowadzane w życie praktycznie.

Już choćby same przygotowania z udziałem rodziców (lub nawet tylko jednego rodzica!) odbywają się w mniejszych grupach. Księża ogłaszają też, że podczas niedzielnych Uroczystości, w świątyniach mogą przebywać jedynie rodzice (niekiedy także rodzice chrzestni czy dziadkowie - to zależy od wielkości kościoła) natomiast inni krewni będą musieli uczestniczyć w nabożeństwach na zewnątrz.

Księża informują też, o możliwości zorganizowania Komunii w mniejszych grupach, a nawet w okresie późniejszym, np. we wrześniu.

  • Na wrzesień zaprasza dzieci proboszcz parafii w Winnicy
  • 30 maja w bazylice Pierwsze Komunie odbędą się w dwóch grupach.
  • Dzieci z parafii św. Józefa i Miłosierdzia Bożego w Pułtusku przystąpią do Pierwszej Komunii 16 maja
  • Dzieci z Zator - 30 maja.
  • W parafii pw. Św. Jana Pawła II uroczystość trwać będzie dwa dni. Dzieci przystąpią do Sakramentu w sobotę 19 i niedzielę 20 czerwca.
(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%