Zamknij

Strażacy z Głodowa otrzymali świąteczny podarunek

17:16, 22.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Niedziela 22 maja stała w Pułtusku pod znakiem obchodów Święta naszych Strażaków.

O godzinie 15. w ich intencji w kościele św. Józefa odprawiono Mszę świętą, na którą nasi ratownicy udali się w tradycyjnym przemarszu ulicami miasta.

Główne uroczystości, z udziałem m.in. ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka i komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosława Nowosielskiego, odbyły się na placu przed Komendą Powiatową. Tu zasłużeni i wyróżniający się strażacy zawodowi oraz druhowie OSP otrzymali wyróżnienia, medale i awanse.

W relacji filmowej sprawdzisz kto otrzymał medale, odznaki i awanse:

W trakcie uroczystości bryg. Maciej Piątek, komendant powiatowy PSP przyjął na stan nowy i nowoczesny samochód strażacki (Scania P370 4×4 XT). Zakup samochodu możliwy był dzięki wspólnemu, finansowemu wysiłkowi Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Powiatu Pułtuskiego oraz Gminy Pułtusk. Łączny koszt zakupu tego pojazdu wyniósł 1 199 988,00 zł.

Nowy pojazd zastąpił inny wcześniej użytkowany, dzięki czemu pojawiła się możliwość przekazania tego dotychczas eksploatowanego samochodu GCBA 5/32 na podwoziu Scania P360 w inne miejsce pełnienia służby. Samochód ten zostanie przekazany do OSP w Głodowie.

Przed siedzibą Komendy odsłonięto także obelisk - płytę poświęconą zmarłym strażakom powiatu pułtuskiego.

[FOTORELACJA]721[/FOTORELACJA]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%