Zamknij

Jeździsz do Legionowa? Musisz o tym wiedzieć

13:53, 22.06.2022 | .
Skomentuj Google Maps
REKLAMA

Od kilku lat trwa przebudowa drogi Krajowej 61 od Legionowa w kierunku Zegrza.Na razie prace zakończono na wysokości legionowskiego Centrum Szkolenia Policji, ale prace będą kontynuowane.

[ZT]8247[/ZT]

Efektem przygotowań do kontynuacji rozbudowy, już do Zegrza, jest konieczność rozbiórki starego wiaduktu kolejowego za Wieliszewem.

W związku z rozbiórką droga DK 61 zostanie zamknięta od poniedziałku 4 lipca do środy 6 lipca.

W tym czasie kierowcy muszą poruszać się objazdami - przez Wieliszew drogą wojewódzką 632 lub przez Nieporęt.

Podstawowy objazd poprowadzony będzie przez m. Wieliszew, ul. Nowodworską (DW632) i ul. Modlińską (DW631).

Zalecany objazd dla pojazdów:

- poniżej 3,5 t: z Legionowa ul. Strużańską (DW632) do m. Rembelszczyzna ul. Jana Kazimierza (DW633), następnie w m. Nieporęt ul. Zegrzyńską (DW631),

- poniżej 20 t: z Legionowa ul. Strużańską (DW632) do m. Marki al. Piłsudskiego (DW629), następnie ul. Zegrzyńską (DW631).

Między 7 lipca (od godz. 00:01) a 13 lipca (do godz. 22:00) ruch na DK61 będzie prowadzony wahadłowo po istniejącej jezdni.

W pozostałym okresie trwania inwestycji, ruch odbywać się będzie po istniejącej jezdni, a następnie przekierowany zostanie na nowo wybudowaną jezdnię tymczasową.

Prowadzone roboty będą miały też wpływ na funkcjonowanie transportu kolejowego. Od 1 lipca do 31 października zamknięty będzie tor szlakowy pomiędzy Wieliszewem a Radzyminem wraz z wyłączeniem napięcia sieci trakcyjnej. Przewoźnicy kolejowi zapewnią komunikację zastępczą.

Nowa droga ma być identyczna z już istniejącą - od rogatek Legionowa aż po wjazd do Warszawy. Droga uzyska tzw. przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach.

Zrealizowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi.

Na skrzyżowaniach z ważniejszymi drogami zostaną wybudowane sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł.

Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ReklamobiorcaReklamobiorca

2 0

Czasem się trafi coś przydatnego. Tylko z tymi reklamami to już przesada. Nie można nic otworzyć, żeby oczojebitna reklama się nie pojawiła, ale z samych tekstów gloryfikujących wójta Obrytego, strażaków i wielebnego z tej miejscowości wyżyć się nie da. 22:46, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%