Zamknij

Mamy nowego dowódcę naszych terytorialsów

22.20, 29.11.2022 . Aktualizacja: 22.24, 29.11.2022
Skomentuj Zdjęcie: 5 MBOT
REKLAMA

18.11.2022r. decyzją Ministra Obrony Narodowej wyznaczono nowego dowódcę 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie.

Przez ostatnie 2 lata funkcję tę sprawował płk Mieczysław Gurgielewicz.

W poniedziałek 28 listopada na placu apelowym koszar w Ciechanowie w obecności dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej odbyła się uroczystość przekazania obowiązków.

Nowym dowódcą został płk dr Paweł Lech.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych oraz Akademii Obrony Narodowej. Ukończył także studia podyplomowe z ochrony i zarządzania kryzysowego, a w 2021 roku obronił tytuł doktora w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie. Karierę wojskową rozpoczął od dowodzenia plutonem w 1 Batalionie Logistycznym, następnie służył w strukturach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Był na misji w Afganistanie - 2007/2008 r. W 2018 roku został zastępcą dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a w 2021 r. – szefem oddziału w Pionie Szkolenia WOT.

Portal

wpu24.pl

Napisał o tym

pierwszy

Misją 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps.”Rój” jest obrona i wspieranie społeczności województwa mazowieckiego.

W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%