Zamknij
WAŻNE

Dodaj komentarz

Rolnicy z powiatu pułtuskiego pod lupą! ARiMR rozpoczyna kontrole 2025

Jarosław Kopeć Jarosław Kopeć 07:32, 04.10.2025 Aktualizacja: 11:29, 04.10.2025
Skomentuj Dron i satelita nad polami – ARiMR sprawdza rolników w gminie Pokrzywnica w 2025 roku Dron i satelita nad polami – ARiMR sprawdza rolników w gminie Pokrzywnica w 2025 roku

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) rozpoczęła jesienne kontrole związane z dopłatami bezpośrednimi na 2025 rok. Ich celem jest sprawdzenie zgodności danych we wnioskach z rzeczywistym stanem gospodarstw rolnych.

Co roku kontrole administracyjne obejmują 100% wniosków – to właśnie wtedy analizowane są dokumenty i dane w systemie. Jednak tylko ok. 5% gospodarstw zostaje objętych dodatkowymi, terenowymi sprawdzeniami.

🛰️ Kontrole FOTO zamiast wizyt w gospodarstwie

ARiMR wykorzystuje dwie metody weryfikacji: klasyczną inspekcję w gospodarstwie, podczas której przeprowadzane są pomiary GPS, oraz tzw. kontrolę FOTO. Ta druga metoda polega na analizie zdjęć satelitarnych i lotniczych (ortofotomap), co pozwala z dużą precyzją ocenić powierzchnię działek oraz rodzaj prowadzonych upraw. Dzięki temu agencja może wykryć nieprawidłowości bez konieczności wizyty inspektorów w gospodarstwie.

📍 Gmina Pokrzywnica pod szczególnym nadzorem

W 2025 roku kontrolą FOTO zostaną objęte gospodarstwa rolne, których wszystkie działki znajdują się w gminach wyznaczonych przez ARiMR do tego typu inspekcji. W powiecie pułtuskim kontrole FOTO obejmą gminę Pokrzywnica. Jak podkreśla Agencja, najczęściej kontrola obejmuje całą gminę, jednak w niektórych przypadkach może dotyczyć jedynie wybranej części jej obszaru.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

📑 Co to oznacza dla rolników?

Dla rolników z gminy Pokrzywnica oznacza to konieczność szczególnego zwrócenia uwagi na poprawność danych zawartych we wnioskach o dopłaty. Choć metoda FOTO nie wiąże się z fizyczną obecnością kontrolerów, analiza ortofotomap jest równie skuteczna i pozwala wykryć nawet niewielkie rozbieżności między deklaracjami a stanem faktycznym.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%