Budowa linii kolejowej Zegrze – Przasnysz przez Pułtusk zakwalifikowała się do drugiego etapu programu Kolej Plus. Wniosek pozytywnie przeszedł ocenę formalną, teraz samorządy stojące za wnioskami będą opracowywały wstępne studia planistyczno-prognostyczne projektów - informuje legionowska Gazeta Powiatowa.
W drugim etapie samorządy mają 12 miesięcy na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. Aby wypracować jednolity standard koncepcji, wnioskodawcy będą pracowali na udostępnionych przez PLK dokumentach przetargowych dla inwestycji punktowych lub liniowych. Ponadto samorządy pozyskają niezbędne dokumenty, opinie oraz wnioski z konsultacji społecznych. Istotne będzie także przedłożenie dokumentu potwierdzającego zabezpieczenie finansowania minimum 15 proc. wartości inwestycji oraz deklaracji właściwego organizatora przewozów odnośnie uruchomienia i finansowania przewozów min. 4 pary pociągów przez 5 lat.
Na koniec projekty będą podlegały ocenie wielokryterialnej, której wynikiem będzie utworzenie listy rankingowej projektów i kwalifikacja ich do realizacji w Programie Kolej Plus, którego realizację zaplanowano do 2028 roku.
Środki na budowę linii kolejowej "od zera" mają pochodzić z programu Kolej+, którego celem ma być stworzenie infrastruktury kolejowej pomiędzy miejscowościami skupiającymi powyżej 10 tys. mieszkańców, a nie posiadających dostępu do połączeń pasażerskich z miastami wojewódzkimi lub takich, które posiadają dostęp do kolei, ale istniejące połączenia wymagają usprawnienia.Samorządy Serocka, Pułtuska, Makowa Mazowieckiego i Przasnysza dołożą do tej inwestycji 225 mln złotych.
Jan22:47, 25.11.2020
Połączenie kolejowe z Warszawą otworzy wachlarz możliwości rozwoju Pułtuska i regionu...
miszcz11:01, 26.11.2020
Czy stacja kolejowa w Pułtusku będzie wewnątrz, czy na zewnątrz obwodnicy?
Ten miesiąc przeszedł do historii. Węgiel już nie jest
Polska węglem stoi, to nasze dobro narodowe, które powinniśmy wykorzystać. Walić należy zielony ład i lewacką utopię!
Złoty Rydwan
12:12, 2025-07-06
Ten miesiąc przeszedł do historii. Węgiel już nie jest
Atom jest najważniejszy, ale Pisiory hamulcowe (hamulcwelowe) jedną macką urządzali protesty przeciwko atomowi, drugą macką zamykali stare spółki jądrowe i trzecią macką zakładali nowe EJ1/PEJ. PiS z PSL wydał na spółki jądrowe 500 000 000 (500 mln zł) i naet miejsca nie znaleźli. Ale za to dali nam węgiel z przydziału za 3 000 zł/tona. Atom to podstawa.
Cały Tusk
10:32, 2025-07-06
Nie przejedziesz tą ulicą!
niedojda projektancik z powiatowego powinien to przyklepać 5+ lat temu. Przez ten czas były 4 protesty mieszkańców Starej ośki jak i nowych blokowisk o problemach komunikacyjnych. Dać spanie na kilkaset osób i dać jedną drogę xD. Do zwolnienia szkodnik, w simsach se projektuj i na czole pieczątki stawiaj
xD
10:26, 2025-07-06
Ten miesiąc przeszedł do historii. Węgiel już nie jest
To bardzo zła wiadomość przy braku elektrowni jądrowych. Najtańszym źródłem energii był i jest węgiel, a na atom przez tuskowych hamulcowych prędko się nie zanosi.
Puł Tusk
23:13, 2025-07-05