Zamknij

Region

Informacje lokalne z Pułtuska i powiatu pułtuskiego - gminy: Obryte, Zatory, Pokrzywnica, Gzy, Winnica i Świercze

Niepewna przyszłość szpitala powiatowego

21:21, 09.01.2021 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że prowadzone są prace nad koncepcją centralizacji szpitali. Jak mówił, pandemia pokazała, że rozproszone zarządzanie, rozproszenie zasobów i właścicieli powodują bałagan organizacyjny.

"Tak, rzeczywiście pracujemy nad taką koncepcją. Ta koncepcja oznaczałaby przejęcie własności nad szpitalami przez m.in. Skarb Państwa, chociaż jest kilka opcji, które są również analizowane, ale to jest pomysł najpoważniejszy" - powiedział.

"Myślę, że pandemia bardzo dużo nas nauczyła, a szczególnie dużo doświadczeń dała mi i widać, że to rozproszone zarządzanie, rozproszenie zasobów i właścicieli powoduje bałagan organizacyjny" - wskazał Niedzielski.

Dopytywany był, czy chodzi o odebranie nadzoru nad szpitalami i czy nad wszystkimi, czy tylko niektórymi.

"Jeżeli mówimy o szpitalach powiatowych, to rzeczywiście te szpitale powiatowe rozważane są jako te, które w pierwszej kolejności powinny być poddane właśnie takim zmianom, jeśli chodzi o zasady czy zakres właścicielstwa, ale ja tutaj też muszę się zastrzec, że to jest jedna z opcji, opcja, którą ja w tej chwili uznaję za najbardziej prawdopodobną i rzeczywiście z mojego punktu widzenia jest olbrzymia potrzeba zmiany w tym zakresie" - powiedział.

"To jest jeden z metaproblemów, jak to się nieładnie mówi, w służbie zdrowia, to rozproszenie zasobów, ten brak koordynacji, szpitale obok siebie konkurują swoją ofertą, a nie współpracują, nie dzielą się zakresami usług i to prowadzi naprawdę do dużego bałaganu organizacyjnego" - dodał szef MZ. (PAP)

autorka: Danuta Starzyńska-Rosicka

dsr/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

PolakPolak

2 1

Nareszcie. 12:58, 10.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obserwator z bokuObserwator z boku

1 1

A kto ureguluje długi szpitali? Większość ma do zapłaty miliony lekkomyślnie wydane. 13:27, 10.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

fobosfobos

1 2

No ci je uregulują co robią najlepsze interesy.Tak jak obecnie z hotelami. Wszystkie upadną, bo o to chodzi, a potem ktoś odkupi to razem z długami.
Zbliza sie nacjonalizacja majątku narodowego, zatem nieruchomości, grunty przejmą syjobankstery...No i po to jest plandemia...Jak zarobia to się skończy...🙄 21:34, 10.01.2021