Zamknij

Dodaj komentarz

Miał być jak skała, a zniknął spod szpitala

J.K 15:10, 11.01.2021
3

1 czerwca 2012 roku pod naszym szpitalem posadzono klon nazwany "Jak skała". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Kayah.Dziś po klonie - chyba - nie ma nawet śladu, lub tylko niepozorna kępka dzikich odrostów.

8 lat temu, Program III Polskiego Radia świętował półwiecze swojego istnienia, a równocześnie jubileusz 30-lecia obchodziła Lista Przebojów Trójki.

 Jubileusze połączono z akcją proekologiczną. Nazwano ją „PioSęki, czyli drzewa przebojów”. Rozdano wtedy słuchaczom Trójki 50 tys. sadzonek buków, klonów, lip i dębów z autografami znanych polskich artystów a także prowadzących LP3.Była też i druga część akcji -od połowy maja do początków czerwca w 30 miastach i miasteczkach w całej Polsce - na rynkach głównych, w parkach, na skwerach, przy muzeach i na bulwarach zostało posadzonych 30 drzew: buków, klonów i lip. Każde otrzymało szczególne imię - na cześć jednej z 30 wybranych piosenek, które w ciągu 30 lat pojawiły się na Liście Przebojów Programu 3. Dodawano też tabliczkę z imieniem i tytułem przeboju oraz kilkoma słowami charakteryzującymi dany gatunek.Dziś trudno odnaleźć nawet ślad, po pamiątkowym klonie.

Dlaczego taki temat?

Rok po śmierci św. Jana Pawła II, w 2006 roku przy pułtuskim Nadleśnictwie, w uroczystej oprawie posadzono dąb imieniem Papieża - Polaka. Dziś warto spojrzeć, na jakie piękne drzewo wyrósł nam papieski, żywy pomnik. Wystarczyło zadbać...

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

werawera

0 0

pasjonujace

16:21, 11.01.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie skaluj papajaNie skaluj papaja

0 0

Bestia zaklęta w dębie

16:41, 11.01.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

DziwiszDziwisz

0 0

Nic mi nie wiadomo odnośnie tego drzewa. Nie pamiętam, nie kojarzę i w ogóle to są jakieś pomówienia.

13:04, 14.01.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Obwodnica Pułtuska coraz bliżej!

A co aby to przyśpieszyć zrobił nasz lokalny Poseł? W latach 2018-2019 minister środowiska, to Oni wydają decyzje środowiskowe. Co zrobił żeby to przyśpieszyć? W latach 2021-2023 minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremier. 14.04.2022 został złożony wniosek ZRID. Co zrobił "nasz człowiek" na tak wysokim stanowisku że zamiast 6 miesięcy czekaliśmy 1,5 roku? Jak tak wysoko postawiony człowiek ówczesnej władzy twierdzi że nie można było, nie dało się... to może najwyższy czas zagłosować na kogoś kto o tym nie wie, jak mówi klasyk, On przyjdzie i to zrobi:)

Nemo

23:14, 2025-10-12

Pułtusk i region w niebezpieczeństwie!

Cóż zadecydowali wyborcy. Poszło na jachty i kluby swingersów. Czy komuś opadną klapy z oczu ? Nie sądzę. Poprzednicy zamykali kopalnie lecz nie szczędzili na lokalne inwestycje. Teraz przez następne lata w Pułtusku nie zobaczycie nic. Będą projekty, które się nie sfinalizują ze środków zewnętrznych. Mówię tu o drogach gminnych. Wystarczy zobaczyć co było zrobione. Nie liczę przedłużenia ul Pana Tadeusza ponieważ to finał inwestycji zapoczątkowany w poprzedniej kadencji.

Texas

20:50, 2025-10-12

Pułtusk i region w niebezpieczeństwie!

Ten kto się łudził że dostanie od rządu Tuska za free pieniążki z KPO jest skończonym imbecylem

Złoty Rydwan

16:10, 2025-10-12

Pułtuskie kobiety wracają do gry! Rusza nabór

Najpierw plusiaczek musi chcieć pracować. Zapomniało się przez lata że pieniadze sa powiazane z pracą, a nie z tsipą czy mopsem

maupser

10:01, 2025-10-12

0%