Zamknij

W Pułtusku już śledzi nas 97 kamer miejskiego monitoringu

11:12, 08.06.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

A te zlokalizowane są zarówno w samym mieście, jak i w gminie Pułtusk.

I jak wskazują - nieliczne, ale jednak - przypadki schwytania lub przyznania się do naruszenia porządku, zdają egzamin. Tylko w ostatnim czasie upubliczniono zdarzenia z monitoringu Pułtuska, gdy nagrano osoby wyrzucające śmieci w cmentarnych pojemników czy młodzieńców wrzucających telewizor do kanałku. Monitoring, działający w systemie sieci szerokopasmowej z transmisją cyfrową, wspiera też pracę policjantów przy ustalaniu sprawców przestępstw czy wykroczeń.

Nad tym systemem miejskiej prewencji czuwa Zespół Informatyków Urzędu, a jest on dostępny całodobowo w komendzie Straży Miejskiej, przy czym rejestracji podlega tylko obraz. Zapis przechowywany jest do 14 do 60 dni. Nagrania mogą być udostępniane odpowiednim służbom, ale też osobom, które - w specjalnym wniosku - wskażą swój interes prawny.

    Obserwacja i rejestracja w monitoringu obrazu zdarzeń prowadzona jest z poszanowaniem godności człowieka. Nie może być prowadzona w sposób, który dyskryminuje obserwowane osoby ze względu na płeć, rasę, przynależność etniczną, poglądy czy wyznanie.[z Regulaminu monitoringu]

W samym Pułtusku mamy już 65 kamer, w miejscowościach gminnych - dodatkowe 32 sztuki.

Tylko w Rynku obserwuje nas 10 kamer, na ul. Staszica - 5, a na Placu Teatralnym - 3 ( w tym jedna szybkoobrotowa). Nadzorem wizyjnym objęte są place zabaw, kładki i mostki, parki i pasaże.

W sołectwach obserwują otoczenie kamery ulokowane z reguły na remizach OSP i szkołach.

Warto też pamiętać o dodatkowych dwóch fotopułapkach, wykorzystywanych bez wiedzy mieszkańców, w miejscach, w których okresowo dochodzi do naruszeń porządku publicznego czy po prostu zaśmiecania okolicy.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Mieszkaniec Mieszkaniec

3 1

A po Walach jak jeździli tak jeżdżą samochodami ,na spacer z dziećmi nie można wyjść
13:00, 08.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniec2mieszkaniec2

0 0

po kładce dla pieszych jeżdżą samochodami i co z tego, że są kamery, a przypominam że do kładki prowadzi "ciąg komunikacji pieszej i rowerowej" i na to unia dała piniedze, wiec nie można jeżdzić sobie prywatnie i spychać ludzi na te [email protected]#$! barierki, 10:08, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%