Zamknij

"Klaudynka" zyska nową elewację

09:07, 20.07.2021 | J.K
Skomentuj Źródło: Opis projektu technicznego
REKLAMA

Elewacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1  im. Klaudyny Potockiej  w Pułtusku musi zostać poddana renowacji. 

Ale dopiero po osuszeniu fundamentów i murów zabytkowego budynku, na poziomie piwnic i parteru, nieinwazyjnym systemem osuszania murów z nowym drenażem przy fundamentach.

W trakcie oględzin budynku stwierdzono ponadnormatywne zawilgocenie  ścian zewnętrznych jak i wewnętrznych usytuowanych  ponad  gruntem. Przyczyny takiego stanu należy upatrywać w braku izolacji poziomych lub ich technicznej degradacji jako wyniku upływu  czasu.

I tu dopiero wkraczamy w fazę specjalistyczną. W opisie technicznym projektu przewidzianych prac możemy przeczytać, że: "metoda powinna polegać na zablokowaniu procesu podciągania kapilarnego przez zastosowanie indywidualnie dobranego urządzenia, które przetwarza pole magnetyczne Ziemi oddziałując na różnicę potencjałów elektrycznych w murze. W rezultacie wywołuje ruch wody w dół do gruntu. Jednocześnie poprzez dyfuzję odparowuje ona do otoczenia".

Dlatego, też dolna część nowej elewacji zostanie wykonana z tynków renowacyjnych, które dzięki znacznej porowatości i doskonałej przepuszczalności pary wodnej, przekazują na zewnątrz i pochłaniają ewentualne wysolenia zamykając je w swej objętości.

Już po wykonaniu wszystkich przewidzianych prac naprawczych i tynkarskich budynek zostanie pomalowany farbami krzemianowymi:

  1. cokół      - kolor 9510
  2. ściany     - kolor 9073
  3. detale. gzymsy  - kolor 9078
(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%