Zamknij
REKLAMA

Ten ważny temat zainteresował przysłowiową garstkę

19:47, 29.07.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W kinie Narew odbyła się pierwsza konsultacja społeczna ws. budowy linii kolejowej Północnego Mazowsza: Serock - Pułtusk - Przasnysz.

I okazało się, że temat nie wzbudził szczególnego zainteresowania pułtuszczan! Sala kina nie wypełniła się nawet w połowie.

Spotkaniu przewodniczył burmistrz Pułtuska Wojciech Gregorczyk, a problematykę przebiegu linii i wszelkie z tym związane zawiłości tłumaczył przedstawiciel projektanta.

Czego się dowiedzieliśmy?

Przedstawione warianty mają na razie służyć przede wszystkim porównaniu kosztów i liczby potencjalnych użytkowników kolei.

Ano tego, że trzy warianty nie są i na razie nie będą obowiązkowe. To dopiero z nich, po szczegółowych mikrowyliczeniach (ilość osób korzystających: koszt budowy) do PKP PLK zostanie jesienią br. skierowany jeden wniosek.

Posłuchaj:

I wcale nie musi zostać - ponownie - zaakceptowany. A nawet jeśli będzie wstępna zgoda, po kolejnych konsultacjach, ostateczny wariant może zostać skierowany do "poprawek" np. na wniosek ministerstwa ochrony środowiska.

- To co dziś przedstawiono - tłumaczył poseł Henryk Kowalczyk - nie jest tożsame z podobnymi wariantami obwodnicy. Tam mieliśmy już zagwarantowane środki na budowę, tu dopiero będziemy się o nie starali. I właśnie dopiero ostateczny wariant da nam możliwość ubiegania się o pieniądze na inwestycję. Nie przywiązujmy się do przedstawionych wariantów, bo nic nie jest przesądzone.

 

Aby projekt budowy został zakwalifikowany, do końca listopada musi powstać Studium, które trafi do PKP PLK i tam dopiero zapadnie ostateczna decyzja co do szans i możliwości realizacji.

Posłuchaj:

A jeśli powstanie to do Warszawy Gdańskiej dojedziemy z prędkością do 160 km w 52-57 minut, składami Kolei Mazowieckich, z przystankami w największych miastach regionu.

 

FRAGMENT DYSKUSJI:
FRAGMENT DYSKUSJI:

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

ZainteresowanyZainteresowany

8 0

Byłem, jestem zainteresowany tematem, ale, niestety, ktoś w tym kraju musi pracować, tak więc redaktorku...👎 21:52, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

montermonter

1 0

Projekt obwodnicy jeszcze nie będzie gotowy, natomiast mix wariantu różowego i czerwonego wskazany. 06:55, 30.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mało osób bo mało ktMało osób bo mało kt

3 0

Ja jestem za, mam nadzieję że jak najszybciej pójdzie bo teraz połączenie jest żadne 07:07, 30.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QbasQbas

3 0

Połączenia autobusowe okrojone. Kolej to jedyna możliwość dla rozwoju tego miasteczka. 09:19, 30.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MariaMaria

1 0

Jestem bardzo zainteresowana ja i moja rodzina. Sezon wakacyjny dlatego nie każdy mógł być obecny. Kolej dla Pułtuska to wspaniała alternatywa. Trzymam kciuki. 22:39, 30.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PLPL

0 0

Jestem Za a nawet PRZECIW! jest o co najmniej 20 lat za późno. Teraz prawie każdy licealista ma własne auto i szybciej dojedzie do stolicy niż 59 min. do Dw. Gdańskiego. Nikt niestety nie patrzy na poszkodowanych ludzi którzy stracą dom lub spokój na swojej posesji. Ile kilometrów trzeba będzie jechać kombajnem, żeby skosić zboże po drugiej stronie torów. Czy koś zapłaci za zniszczenia budynków mieszkalnych i gospodarczych wywołanych przez silne drgania jadącego pociągu?
O jakim rozwoju miasta my tu mówimy? chyba o rozwoju stolicy i napływie tańszej siły roboczej z północnego Mazowsza. Nie sądzę żeby przez tą inwestycję jakaś nowa firma powstała w tym rejonie😡 09:17, 02.08.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dojezdzajacydojezdzajacy

0 0

polecam wsiąść w swój samochód i dojechac do WA-wy DW. Gdańskiego w godzinach jak ludzie dojeżdzają do pracy, a nie pisać bzdury
kolej jest szybka alternatywą na dojazd do Wa-wy 11:39, 05.08.2021


PułtuszczaninPułtuszczanin

0 0

Jest stacja pks i to wystarczy.W tych czasach kolej..Kilka osób wsiądzie i koniec..gość PL ma rację z drganiami i szkodliwością dla Pułtuska..Ludzie cieszmy się że może będzie obwodnica i w miasto się uwolni od korków i wszystkich ciężarówek jadących Daszyńskiego i koło parku..Pomyślcie o ludziach mieszkających tam gdzie ma przebiegać linia kolejowa...Pomyśl(-chciałbyś wyjść na balkon i widzieć i słyszeć pędzący pociąg)?ja raczej nie👎👎👎👎 22:24, 04.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%