Zamknij

Za dwa miesiące rozpocznie się duża inwestycja mieszkaniowa na Popławach. Wybudują ok. 70 domów

09:26, 13.04.2022 . Aktualizacja: 09:44, 13.04.2022
Skomentuj

W grudniu 2020 roku Polskie Domy Drewniane kupiły w Pułtusku grunt pod budowę domów.

Konkretnie, na Popławach przy ul. Granicznej o łącznej powierzchni 23 109 mkw. Powstanie tam ok. 72 lokali mieszkalnych w zabudowie bliźniaczej.

W 2020 roku spółka PDD nabyła w sumie cztery grunty – w Łodzi, Choroszczy, Środzie Śląskiej oraz w Pułtusku. Wszystkie budynki w tych inwestycjach powstaną w oparciu o prefabrykowane konstrukcje drewniane, dzięki czemu będą ekologiczne, przyjazne dla mieszkańców i tańsze w eksploatacji.
Domy już wybudowano w Łodzi i w Choroszczy.

-  Podpisanie umowy zakupu gruntu we wschodniej części Pułtuska jest zwieńczeniem tego procesu. Możemy z dumą powiedzieć, że wywiązaliśmy się z naszych założeń. Teraz przed nami ekscytujący etap planowania i budowy naszych osiedli oraz w konsekwencji oddawanie pierwszych budynków do użytkowania już w ostatnim kwartale 2021 roku. Mamy nadzieję, że nabywcy docenią zalety budownictwa z prefabrykowanych konstrukcji drewnianych. To nie tylko mniejsza emisja CO2 do atmosfery, ale też większa przyjazność takich budynków dla mieszkańców i mniejsze rachunki m.in. za prąd i ogrzewanie w trakcie użytkowania – informował Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Pułtusk to pierwsza inwestycja PDD na Mazowszu

W Pułtusku na działce o powierzchni 23 109 mkw. powstanie osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej z zewnętrznymi miejscami parkingowymi.

Spółka PDD ma już zezwolenie na realizację inwestycji. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie maja i czerwca br.

- Nasza strategia zakłada omijanie i niewchodzenie w bezpośrednią konkurencję z największymi deweloperami. Wierzymy, że wybór mniejszych lokalizacji przekona deweloperów do pójścia naszym śladem związanym z promowaniem budownictwa ekologicznego – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Technologia prefabrykowanego szkieletu drewnianego

Zarówno w Pułtusku, jak w innych lokalizacjach, do budowy wykorzystana zostanie technologia prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Pozwala ona na  prowadzenie budowy bez względu na porę roku i warunki pogodowe. Dzięki prefabrykacji, proces inwestycji jest zoptymalizowany, liczba błędów konstrukcyjnych i wykonawczych zminimalizowana, a czas prac na placu budowy znacząco się skraca.

Zobacz przykładowy plan domu

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Dr HouseDr House

0 0

A po jakich cenach kupowali materiały budowlane? Stać będzie kogoś, żeby kupić taki dom? 10:25, 13.04.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GoscGosc

1 0

Ukraińców będzie stać państwo im da a nas pultuszczan napewno nie .
13:51, 14.04.2022


reo
0%