Zamknij

Policyjna interwencja u lokalnego szefa PiS

09:59, 14.08.2020 | J.K
REKLAMA

Wczesnym rankiem policja, na wniosek władz gminy Obryte, podjęła interwencję u Jana Mroczkowskiego, byłego wójta gminy, obecnie dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, a równocześnie szefa gminnego koła Prawa i Sprawiedliwości w gminie.

Jan Mroczkowski osobiście uniemożliwił wynajętej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zewnętrznej firmie wykonanie prac porządkowych w domu zamieszkałym przez ponad 80 letnią, samotną kobietę we wsi Psary. Kobieta mieszka na działce (z tzw. obciążeniem dożywociem) zakupionej przez Mroczkowskich, a obecnie należącej do syna szefa PiS.

Zarówno Jan Mroczkowski jak i jego żona to pracownicy instytucji pomocy społecznej i tylko z tego powodu powinni wykazywać się empatią w stosunku do osób starszych, samotnych, potrzebujących pomocy

Dyrektor placówki Pomocy Społecznej zablokował traktorem wjazd na działkę, czym uniemożliwił podjęcie prac porządkowych. Równocześnie postawił się w roli Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego orzekając, że stan budynku grozi jego zawaleniem. Dzięki decyzji wezwanych funkcjonariuszy, prace stały się możliwe.

Z Programu Prawa i Sprawiedliwości: U podstaw ideowych programu Prawa i Sprawiedliwości leży szacunek dla przyrodzonej i niezbywalnej godności każdego człowieka. Ochrona tej godności to naczelny obowiązek i uzasadnienie istnienia wspólnoty politycznej. Godność ta jest fundamentem najbardziej elementarnych praw osoby ludzkiej.

Półtora roku temu podjęto próbę ubezwłasnowolnienia starszej pani, jako osoby niesamodzielnej. Ta próba się nie powiodła, a badania, którym poddano ją wbrew jej woli, wypadły pozytywnie. A 1 sierpnia br. na wniosek właściciela działki, zakład energetyczny zlikwidował na posesji licznik (już został ponownie zainstalowany przy wsparciu pracowników GOPS).

Niechcianego lokatora nie można eksmitować na ulicę. Trzeba na własną rękę znaleźć mu mieszkanie zastępcze...

 

 

 

"Nie jest prawdą, że rankiem policja podjęła interwencję u Jana Mroczkowskiego, byłego wójta gminy Obryte, obecnie dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, a równocześnie szefa gminnego koła Prawa i Sprawiedliwości w Gminie.
Ponadto opisana w artykule kobieta, korzystająca z ww. nieruchomości w Psarach nie ma żadnych praw do zamieszkiwania nieruchomości i z powodu złego stanu technicznego budynku oraz podeszłego wieku kobiety, właściciel nieruchomości zwrócił się do Wójta Gminy Obryte oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z wnioskiem o wyznaczenie lokalu socjalnego dla tej Pani".
Ewa Bartosiewicz
Radca Prawny

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA