Zamknij

W minionym tygodniu pułtuscy strażacy wyjedżali po 10 razy dziennie!

14:40, 19.07.2021 | St.kpt. Konrad Chrzanowski, oficer prasowy KP PSP
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 12.07.2021 r. - 18.07.2021 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 75 zdarzeniach.

12 lipca

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (2 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Przewodowo (5 strażaków) ugasili pożar pojedynczego drzewa w miejscowości Przewodowo-Majorat. Pożar powstał na skutek wyładowań atmosferycznych.

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (5 ratowników) uratowało od utonięcia mężczyznę, który wpadł do kanałku w Pułtusku przy kinie. Mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce ZRM.

13 lipca

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmieci na terenie po byłej jednostce wojskowej w Pułtusku.

14 lipca

Jeden zastęp z OSP Pułtusk (2 ratowników) został zadysponowany do pomocy starszemu mężczyźnie w celu dotarcia do Przychodni Gajda Med w Pułtusku na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ratownicy przetransportowali mężczyznę do przychodni i po zaszczepieniu odwieźli do miejsca zamieszkania.

15 lipca

Jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasiło pożar śmieci w lesie w miejscowości Przemiarowo gm. Pułtusk.

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz zastęp z OSP Winnica (3 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym w miejscowości Winnica. W zdarzeniu ranna została jedna osoba, która ZRM przetransportował do szpitala.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Trzciniec (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk.

15 lipca

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) pomogło w usunięciu skutków kolizji samochodu osobowego z rowerzystą w miejscowości Moszyn gm. Pułtusk.

17 lipca

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) uwolnił uwięzionego w rynnie kota na ul. Sukienniczej w Pułtusku.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz zastęp z OSP Gzy (5 ratowników) zabezpieczyły lądowisko dla śmigłowca LPR w miejscowości Gzy.

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (6 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej w miejscowości Winnica. W zdarzeniu ranna została jedna osoba, którą zabrał do szpitala ZRM. Przypuszczalna przyczyną zdarzenia było nie ustąpienie pierwszeństwa.

Jeden z JRG Pułtusk (4 ratowników) usuną skutki dachowania samochodu osobowego w miejscowości Lipniki Nowe gm. Pułtusk. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

18 lipca

Trzy zastępy z JRG (9 ratowników), zastęp OSP Grabówiec (7 ratowników) oraz dwie Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Wyszkowa oraz Makowa Mazowieckiego (7 ratowników) oraz zastęp z JRG Legionowo (2 ratowników) z sonarem uczestniczyło w poszukiwaniach osoby, która na plaży miejskiej w Pułtusku kąpiąc się zniknęła pod wodą.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego dziewiętnastokrotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych oraz 43 razy wyjeżdżały do powalonych drzew, zalanych posesji oraz zerwanych dachów.

 

(St.kpt. Konrad Chrzanowski, oficer prasowy KP PSP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%