Zamknij

Resort zdrowia o rok przedłuży termin zgłaszania NOP i korygowania ich zgłoszenia

12.16, 30.11.2022 PAP Aktualizacja: 12.17, 30.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak uzasadniono, projektowane zmiany pozwolą na przekazywanie elektronicznie zgłoszonych informacji również z systemów gabinetowych dla wszystkich wykonanych szczepień oraz zgłoszonych NOP. Na tej podstawie System e-zdrowie (P1) zapewni możliwość przyjmowania informacji o NOP do systemów gabinetowych.

Przesunięcie terminu zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) i korygowania ich zgłoszenia o rok, czyli do 31 grudnia 2023 r., przewiduje opublikowany w środę w RCL projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia.

Zmiana systemowa zapewni od 1 stycznia 2024 r. możliwość zgłoszenia NOP dwoma kanałami: we własnym systemie, który jest zintegrowany z P1, oraz w aplikacji gabinet.gov, gdy odbiorca nie ma swojego systemu.

Platforma P1 z chwilą otrzymania informacji przekazuje je do Systemu Ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej (SEPIS), który obecnie obsługuje NOP dla szczepień COVID-19.

W uzasadnieniu wskazano, że wydłużenie terminu na wdrożenie zmiany systemowej wynika z realizacji równocześnie innych priorytetów wymagających pilnej realizacji, w tym budowy systemu elektronicznej rejestracji centralnej na świadczenia. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%