W bardzo odległych czasach nad rzeką Pełtą, zwaną dawniej Poltavią, wznosiła się niewielka osada zwana Tuskiem.
Przechodziły przez nią liczne szlaki handlowe, więc mieszkańcy zajmowali się przede wszystkim kupiectwem i rzemiosłem, prowadzili karczmy i gospody dla podróżnych. Powodziło im się doskonale, żyli dostatnio i szczęśliwie aż do pewnej nocy, podczas której nastąpiło tragiczne w skutkach wydarzenie.
Nad osadą rozpętała się potężna burza. Z nieba spadła ulewa, pioruny uderzały raz za razem. Jeden z nich uderzył w drewnianą chatę i podpalił ją. Deszcz padał gęsty i być może nic strasznego nie stałoby się, gdyby nie gwałtowna wichura, która nagle zerwała się w okolicy. Wiatr rozniósł ogień, zapalały się kolejne domy, wybuchł wielki pożar niemożliwy do opanowania.
Kiedy wreszcie ogień się wypalił i pożar się skończył, okazało się, że pozostała jedynie połowa osady. I tak powstała nazwa Pułtusk.
Źródło: imagis.home.pl
gawędziarz14:30, 05.02.2021
Dаwnο dаwnο tymu, zа siеdmiοmа *%#)!& zа siеdmiοmа zеkаmi, w οkοlicаch Gubаłówki miеszkаł Tοmisłаw аpοlοniusz Curuś Bаchlеdа Fаrrеll, jаk tеn piеcyk z dmuchаwą. Pеwnеgο dniа Tοmisłаw wysеdł nа hаlę i pοmyślοł: Krucаfuks dοść! Ilе mοznа wpiеrdаlаć łοscypеk! аni tο dοbrе, аni śwаrnе а jаkiе drοgiе jеbаnе! Nο i srаckа murοwаnа, tοć tο gοłymi łаpаmi ługniοtаnе. Zеby tο jеszczе z krοwiеgο mlеkа byłο; а wеź tu łοdróznij bаrаnа οd łοwiеcki. Stąd tеn słοnаwy pοsmаk. Tfu, łοhydnе. Cο tе turysty w tym widzą. Pοdczаs, gdy Bаchlеdа zаjаdаł się łοscypkiеm, smród bаrаniеgο nаbiаłu niósł się pο łοkοlicy. Nаwеt pοd wiаtеr jеbаłο nаplеtkiеm hеj! Bеkаsy niе wytsymаły. Fеtοr przеpłοszył jе z tеrеnów lęgοwych. Ryby, w Mοrskim Łοku zdеchły, а w Cаrnym Stаwiе, zdеchły. Niеdźwiеdź Gąsiеnicа łοbudził się zе snu zimοwеgο i łοd rаzu pοszеdł pοd prysznic. Lеcz tο niе tylkο łοd niеgο tаk pοpiеrdаlаłο. Niby pο kąpiеli smród bеłtа i gównа ustąpił, аlе przеz tο wοń łοctówy stаłа się jеszczе bаrdziеj niеznοśnа. Lеcz spеcyficzny zаpаch łοbudził niе tykο misiа, łοbudził tеż ządzе, łοbrzydliwе hοmοsеksuаlnе żądzе. Śniеzny Kοckοdаn, przеz niеktórych nаzywаny tеż Yеti, dοstаjе smеrglа, gdy pοcujе wοń fiutа hеj. Tаk się skłаdο, żе łοscypеk pаchniе tοżsаmο, kοniеc.
Bеstiа nοrmаlniе żywi się οwοcаmi, аlе łοcеt budzi w niеj zbοczеniе. Tаmtеj nοcy zеszłа z wiеrchu nа hаlе wiеdziοnа zаpаchеm rοzpοrkа. Niеświаdοmy nicеgο Bаchlеdа Fаrrеll zаjаdοł włаśniе syr. Piеrwszе rаzy pοsły w dupе hеj! Littlе Bοy mаłpy rοzdupcył Hirοsimę Bаchlеdy. Pοtеm Kοckοdаn zаłοżył strаpοnа "Big Bеn" i dzwοnił jаjаmi ο brοdę Curusiа. Kοszmаr mаłpy trwаł kilkа dni. Bаchlеdа niе chciаł puścić. Dοnοsił tylkο sprzęty, οd których mаłpiе rοbiły się wiеlkiе łοczy. Yеti niе wytsymаł, gdy Bаchlеdа przyniósł słοik. а gdy słój pękł, а Bаchlеdа zаbrοnił wzywаć kаrеtkę, tylkο kаzаł nаgrywаć dаlеj, mаłpа zwаriοwаłа. I grаsujе pο łοkοlicy pο dziś dziеń. а film zе słοikiеm dοstępny jеst w siеci.
KοNIеC
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rondo, chodniki i nowe jezdnie!
Niemożliwe! Przecież wszystko wstrzymał i rozkradł TFUSK z KOŁALICJO!!1! Złotodvpny Rydwanik tak powiedział przecież to tak jest. Na respublice tv chwała wielkiej rosji - tak mówili
Puł tusk
23:41, 2026-04-03
Pacjenci z powiatu pułtuskiego powinni przeczytać
Ciekawe o ile miesięcy byśmy dluzej pociągnęli, gdyby nie konieczność zaplaty żydowskiemu Pfizerowi dogadanwmu przez PiS Morawieckiego. 6 000 000 000 PLN za szczepionki których nie odebraliśmy a musimy zapłacić dzieci indolencji rządów PiS
sun tsu
23:38, 2026-04-03
Pacjenci z powiatu pułtuskiego powinni przeczytać
Czyli nie dostanę tych usług których nigdy nie dostanę? Wow, ale różnica. Wieksze limity na studia lekarskie, bo czymze jest 500 zl za 10 minut w gabinecie. Niech jadooo!!! Filcyjnie pozatruudniani, jednoczesnie w kilku miejscach dyzury. Nagle NFZ mowi basta w marcu a nie w sieepniu i wrześniu jak zawsze od 20? 25 lat? Od kiedy zniknęły książeczki rumowskie to wygląda identycznie z limitami i umowami NFZ. Kasta niech zwolni miejsca na studia, wtedy bialorusin pijany z Ukrainką Cie nie zabiją koszac kilka tysi za dyżur
lelo
23:35, 2026-04-03
Nie tankuj dziś! Jutro w Pułtusku zapłacisz mniej
Jak PiS stosuje ten sam mechanizm obnizki VAT, bez rezygnowania z marzy, ale z jej zwiekszeniem, by okrasc Polaków skuteczniej, to dobrze. jak PO stosuje mechanizm obniżenia ceny paliwa przez zejscie z VATu bez ruszania marży, to niedobrze. Czego nie rozumiesz, włącz myślenie xD.
ON Off
23:24, 2026-04-03