Zamknij

Powszechny obowiązek szczepień mógłby być niezgodny z konstytucją

10:12, 28.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Społeczny doradca prezydenta Paweł Mucha był pytany w radiowych "Sygnałach dnia", czy jego zdaniem możliwe byłoby wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19.

Wprowadzenie powszechnego obowiązku szczepień mogłoby być niezgodne z konstytucją - powiedział w środę w Programie I Polskiego Radia społeczny doradca prezydenta Paweł Mucha.

"W moim osobistym przekonaniu tego rodzaju rozwiązanie mogłoby budzić duże wątpliwości na gruncie przepisów polskiej konstytucji" - powiedział Mucha.

"Jeżeli chodzi o dzisiejszy stan szczepień i debatę w tej sprawie, wydaje mi się, że przede wszystkim to jest kwestia promocji i wszelkich działań, które możemy podejmować, żeby osób wyszczepionych było jak najwięcej" - dodał.

Jego zdaniem, powinno się apelować o szczepienia "z perspektywy społecznej odpowiedzialności, a nie z perspektywy prawnego obowiązku", argumentować, że szczepienia są w interesie osób, które się szczepią.

Pytany o ewentualność wprowadzenia obowiązkowych szczepień wśród lekarzy Mucha przyznał, że "to jest rzecz do dyskusji przez Radę Medyczną".

[ZT]6882[/ZT]

-Można sobie wyobrażać, że w takiej specyficznej sytuacji, w której ktoś odpowiada nie tylko za swoje zdrowie, ale niesie także pomoc tym wszystkim, którzy trafiają do placówek ochrony zdrowia, w takiej sytuacji stan rzeczy jest inny, niż w sytuacji powszechnego obowiązku - ocenił. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ krap/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

zaszczepionyzaszczepiony

1 0

szczepienie mogło by być niezgodne z Konstytucją, tak jak i wywody "uczonego w piśmie", który nie wiadomo, czy pełni swoje obowiązki zgodnie z Konstytucją ?????!!!! 12:42, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%