Zamknij
REKLAMA

Zabawy i gry dla dzieci w domu

22:17, 27.07.2022 | .
Skomentuj

Gry karciane, puzzle i inne są doskonałe opcje dla rozrywki młodych umysłów. Te wymagające gry zapewnią im zajęcie na wiele godzin w domu. Czy kupić puzzle w sklepie lub stworzyć je samemu? Dzieci będą cieszyć się ćwicząc ich poznawcze i twórcze umysły. Puzzle mogą być zabawą i grą dla dzieci w domu, a także świetnym rzemiosłem do wspólnego wykonania. Czytaj dalej, aby poznać więcej pomysłów!

 

Gra typu make-believe

Dzieci, które angażują się w pomysłową zabawę, uczą się wielu cennych lekcji w tym procesie. Oprócz rozwijania umiejętności językowych i interakcji społecznych, zabawa w wyobraźni sprzyja myśleniu abstrakcyjnemu. Rozszerzając zasady świata fizycznego na świat wyimaginowany, dzieci lepiej rozumieją otaczający je świat, rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów i stają się bardziej empatyczne wobec innych punktów widzenia. Korzyści płynące z zabawy są oczywiste. Jeśli chciałbyś zaangażować swoje dzieci w pomysłową zabawę, wypróbuj te zajęcia w domu:

Gry planszowe

Jeśli szukasz gier planszowych dla dzieci w domu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Klasyki są zawsze dobrym miejscem do rozpoczęcia, a często można je znaleźć za niewielkie pieniądze. Gry planszowe to zabawny sposób na nawiązanie więzi z rodziną, a także świetny sposób na przerwanie monotonii ekranów. Jeszcze lepiej, twoje dzieci nie będą w stanie znudzić się nimi z tymi zabawnymi i niedrogimi grami.

Ciekawym sposobem na zapewnienie rozrywki w domu mogą być darmowe kolorowanki, które można znaleźć w internecie, na przykład na stronie https://pokolorujto.pl/.

Hula Hoop

Możesz ustawić hula hoop na podłodze i pozwolić dzieciom biegać w kółko, skacząc z jednego końca pokoju na drugi. Innym świetnym sposobem wykorzystania hula hoop jest użycie ich do udawania, że czołgasz się przez przestrzeń. Możesz również ustawić karty ćwiczeń, aby dzieci mogły uczyć się o równowadze i świadomości ciała, próbując wykonać określone ćwiczenie, zanim muzyka przestanie grać.

Krabowy spacer

Możesz włączyć zabawną i edukacyjną grę w chodzenie po krabie do rutyny swojego dziecka. Możesz grać w tę grę z dzieckiem lub z partnerem. Sprawdzi ona jego zwinność i zdolność do poruszania się z jednego punktu do drugiego. Możesz również zrobić tor przeszkód Crab Walk z użyciem stożków. Kiedy Twoje dziecko opanuje umiejętność chodzenia po krabie, może spróbować swoich sił z innymi.

Oto kilka pomysłów na to, jak bawić się w tę zabawę.

Wyścig z bawełnianymi kulkami

Wyścig z kulkami to wciągająca aktywność dla dzieci. Pozwala dzieciom odkrywać różne właściwości bawełnianej kuli, jednocześnie ciesząc się przekąską. Oprócz doznań dotykowych, aktywność ta jest alternatywą dla elektronicznych zabawek i będzie dla dziecka bardzo zabawna. Oto kilka pomysłów na zajęcia z bawełnianymi kulkami dla dzieci. Możesz chcieć poeksperymentować z tą działalnością samemu, aby zobaczyć, jak to idzie. Poniżej znajduje się kilka zabawnych pomysłów do wypróbowania w domu.

Wydobywanie przedmiotów z wieży lodowej

Jeśli chcesz zabawić swoje dzieci, pozostając w domu w okresie letnim, spróbuj tej zabawy i gry w wykopaliska wieży lodowej. Ta prosta gra jest doskonałym sposobem na nauczenie dzieci o recyklingu. Możesz kupić kolorowe drobiazgi i umieścić je w przezroczystym pojemniku z wodą. Po zamrożeniu użyj dostarczonych narzędzi, aby ostrożnie rozbić lód. Twoje dziecko pokocha ten proces, a także możesz zrobić niektóre kawałki wieży lodowej w zabawki i kawałki gier.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%