Zamknij

Lech vs Raków - kto ma lepszą kadrę?

14.53, 22.08.2022 materiał partnera

W poprzednim sezonie stworzyli fascynujący bój o mistrzostwo Polski. W tym jako jedyni, nadal reprezentują nas w europejskich pucharach. Mowa oczywiście o Lechu Poznań i Rakowie Częstochowa. Kto ma lepszą kadrę w tym sezonie i może poprawić wynik z poprzedniej kampanii? 

Bramkarze

Przed sezonem, w ekipie "Kolejorza" pożegnano Mickeya Van Der Harta. Holenderski golkiper nie należał do najlepszych w lidze, ale jak mało który potrafił wyprowadzić piłkę i grać nogami. W mistrzowskim dla Lecha sezonie grał na przemian z Filipem Bednarkiem. Włodarze Lecha zdecydowali się na zakup golkipera z Ukrainy - Artura Rudko. Były zawodnik FC Pafos nie ma dobrego wejścia do klubu z Poznania. Zawalił spotkanie rewanżowe z Karabachem Agdam i wydaje się bardzo niepewny, w dodatku doznał kontuzji pachwiny. Na chwilę obecną pierwszym bramkarzem Lecha jest Filip Bednarek.

Znacznie lepiej wygląda sytuacja w Rakowie. Do pewnie broniących Kovacevicia i młodego Trelowskiego, dołączył Xavier Dziekoński z Jagielloni Białystok. Golkiperzy z Częstochowy rzadko popełniają błędy, na chwilę obecną Raków nie stracił żadnego gola w eliminacjach do Ligi Konferencji. Na tej pozycji mają zdecydowanie większy spokój od "Kolejorza".

Obrońcy

W Lechu bardzo pewnie wyglądają boki linii defensywnej. Joel Pereira i Pedro Rebocho to absolutna czołówka naszej ligowej Ekstraklasy. Ich zmiennicy, czyli Alan Czerwiński i Barry Douglas, z pewnością byliby podstawowymi zawodnikami w większości klubów Ekstraklasy. Gorzej wygląda sytuacja na środku obrony. Na początku rozgrywek kontuzjowani są: Lubomir Satka, Antonio Milić i Bartosz Salamon - czyli filary defensywy w mistrzowskim sezonie. Na chwilę obecną, Lech traci dużo goli, a młody Pingot i nabytet ze Szwecji - Dagerstal, nie spełniają poukładanych w nich założeń taktycznych.

Tutaj, również na plus wychodzi Raków Częstochowa. Przede wszystkim wicemistrz Polski gra inną taktyką niż Lech Poznań - na trzech stoperów. Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek, Zoran Arsenić, Milan Rundić czy nowy nabytek - Straitos Svarnas, na chwilę obecną nie zawodzą. To im nie mogli sprostać zawodnicy Astany czy Spartaka Trnava.

Pomocnicy

Strata Jakuba Kamińskiego i Pedro Tiby wydaje się być dla Lecha sporym osłabieniem. Szczególnie, że kompletnie bez formy pozostaje Joao Amaral i Jesper Karlstrom. Jasnym punktem wydaje się Michał Skóraś, który staje się motorem napędowym wielu akcji "Kolejorza". Dani Ramirez, cenny zmiennik, odszedł do belgijskeigo Zulte Waregem. Nowe nabytki - Alfonso Sousa i Heorhij Citaiszwili grają póki co mało, a jak wchodzą, to nie są wartością dodaną do zespołu. 

Raków Częstochowa, podobnie jak Lech Poznań i Legia Warszawa, posiada niezwykle szeroką kadrę. Na bardzo wysoki poziom wszedł Ben Lederman, który być może otrzyma powołanie do kadry narodowej. Nie zawodzi Ivi Lopez, który nadal jest liderem zespołu z Częstochowy. Ważnym ogniwem powinien zostać Bartosz Nowak, ściągnięty z Górnika Zabrze.

Napastnicy

Tutaj, na papierze, zdecydowanie mocniejszy wydaje się zespół Lecha Poznań. Mikael Ishak, pomimo średniego początku, to gwarant na 13-18 goli w sezonie, a także jeden z liderów Mistrza Polski w szatni. Jego pierwszym zmiennikiem jest Filip Szymczak, a w obwodzie pozostają jeszcze Artur Sobiech i Norbert Pacławski. 

Raków Częstochowa nie posiada w swoich szeregach piłkarza pokroju Ishaka. Gutkovskis, Piasecki czy Sebastian Musiolik to solidni zawodnicy, ale bez takiej wartości dodanej jak Szwed z Bułgarskiej.

Śledzisz polską ligę? Przeczytaj najświeższe wiadomości sportowe.

Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich:

nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę;

nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze;

zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami;

nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy;

grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%