Zamknij

Jaki kolagen wybrać: w proszku czy w tabletkach? Podpowiadamy!

10.13, 03.11.2022 . Aktualizacja: 12.54, 14.11.2022
Skomentuj

Kolagen jest substancją, która jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizmu. Można nazwać go budulcem tkanki łącznej. Znajdziemy go m.in. w skórze, ścięgnach, stawach, mazi stawowej, mięśniach czy kościach. Niestety, z wiekiem nasze ciało produkuje coraz mniej kolagenu, co wpływa na obniżenie elastyczności i nawilżenia skóry, ubywa mazi stawowej, a chrząstki nie są już tak elastyczne oraz twarde, jak wcześniej. Jak uzupełnić ten ubytek?

 

Jak kolagen wpływa na nasze ciało? 

Dla wizualizowania sobie roli kolagenu, warto myśleć o nim jak o rusztowaniu wokół lub wewnątrz domu. Tworzy on swoistą siatkę, która ma wzmacniać organizm. Dlatego nie dziwi, że pełni on mnóstwo istotnych funkcji. Jego najpowszechniejszą rolą z pewnością jest zwiększanie elastyczności skóry i wspieranie jej regeneracji. To dzięki niemu staje się ona elastyczna, napięta, nawilżona, a do tego wspomaga jej regenerację oraz powstawanie blizn, a także wspiera rewitalizację skóry dotkniętych bliznami (np. rozstępami, spłycając je). Substancja ta z pewnością hamuje procesy starzenia się skóry. Wpływa na kondycję włosów oraz paznokci. 

Jednym z suplementów, polecanych w aptekach jest kolagen w tabletkach.

Kolagen ma jednak również wpływ na nasze organy. Jest bardzo istotny dla układu odpornościowego, chroni narządy. Stanowi także podstawowy składnik mazi stawowej, odpowiadającej za komfort poruszania kończynami. Ma ogromny wpływ na kondycję chrząstek, dbając o to aby były twarde i elastyczne zarazem. Bardzo ważne jest to, że po 25. Roku życia ilość kolagenu w ciele zaczyna maleć. Nasze ciała produkują go znacznie mniej, co przekłada się na m.in. wiotczenie skóry, utratę nawilżenia i obniżenie zdolności regeneracyjnych. Kolagen może być jednak suplementowany, dzięki czemu wspomaga i odżywia nasz organizm. 

W saszetkach czy w tabletkach – który wybrać? 

Mimo że suplementy w dzisiejszych czasach cieszą się złą sławą, nie wszystkie należy wrzucać do jednego worka. Takie preparaty jak kolagen, szczególnie ten rybi mogą mieć bardzo dobrą wchłanialność i mogą pomóc naszemu organizmowi odzyskać równowagę. Jednym z suplementów, polecanych w aptekach jest kolagen w tabletkach. Jest hipoalergiczny. Problem jednak polega na tym, że zawiera on substancje dodatkowe, ponieważ niezwykle trudnym zadaniem jest stworzenie tabletek wyłącznie z kolagenu. Znajdziemy więc w składzie także utwardzacze i stabilizatory. Czasem towarzyszy mu też witamina C, cynk, selen czy biotyna. Tu jednak musimy zaczekać na efekty nawet cztery miesiące, regularnego przyjmowania. 

Kolagen rybi w proszku, który pozwala na samodzielne stworzenie zawiesiny do picia. W saszetkach znajdziemy kilka gramów czystego produktu, który z łatwością można rozrobić z wodą czy innym, ulubionym napojem. Organizm szybko i łatwo go przyswaja, a dodatkowo nie jesteśmy zmuszeni do tego, aby łykać dodatkowe substancje. Dzięki temu, że przyjmiemy go w postaci płynu, szybko przedostanie się przez ściany jelit i natychmiast rozpocznie pracę na rzecz odbudowy naszego ciała. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%