Zamknij

Pieniądze potrzebne na już? Nie popełnij tych błędów!

14:29, 23.11.2021 | .
Skomentuj

Pośpiech nie jest dobrym doradcą – szczególnie w sprawach finansowych. Jeśli więc pilnie potrzebujesz dodatkowej gotówki, decyzji o kredycie nie podejmuj pochopnie. Musisz na spokojnie się zastanowić, co pozwoli uniknąć typowych błędów popełnianych przez wielu polskich kredytobiorców.

Statystyki pokazują, że ponad 50% Polaków spłaca kredyt zaciągnięty z myślą m.in. o zakupie sprzętu domowego, przeprowadzeniu remontu czy zakupu wyposażenia mieszkania. W korzystaniu z takiego wsparcia finansowego nie ma nic złego, o ile szybki kredyt bez zaświadczeń zaciągany jest rozważnie.

Kredyt gotówkowy – najczęściej popełniane błędy

Wiele problemów związanych z terminową płatnością zobowiązań kredytowych wynika z poniższych błędów. Popełnia je spore grono kredytobiorców – warto więc uczyć się na błędach innych.

1. Niepoprawne oszacowanie sytuacji materialnej

Brak realnej oceny sytuacji materialnej powoduje, że niektóre osoby zaciągają kredyty na wyższe kwoty niż to wynika z ich faktycznych możliwości. W efekcie, gdy dojdzie choćby do chwilowego pogorszenia stanu finansów, pojawia się problem z terminową spłatą zobowiązania.

2. Zaciąganie kredytu na kwotę wyższą niż wynika to z potrzeb

Szybki kredyt bez zaświadczeń można otrzymać na dość wysokie kwoty – nawet do 20 tys. złotych. Warto jednak ubiegać się o takie zobowiązanie, jakie jest zgodne z potrzebami. Należy pamiętać, że pożyczone pieniądze trzeba będzie zwrócić – wraz z odsetkami. Zaciągnięcie wyższej kwoty może oznaczać nadmierne obciążenie domowych finansów.

3. Wybór przypadkowej oferty

Podejmowanie decyzji pod wpływem chwili może oznaczać wybór przypadkowej oferty kredytowej. To z kolei może kosztować co najmniej kilka tysięcy złotych więcej – w zależności od wysokości wnioskowanej kwoty oraz obowiązującego oprocentowania.

Jeśli chcesz zaciągnąć szybki kredyt bez zaświadczeń na korzystnych warunkach, porównaj kilka ofert. Weź pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale i dodatkowe koszty. Uwzględnij więc RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania), aby wybrać najtańsze finansowanie.

4. Ustal optymalny okres finansowania

Obecnie kredyty gotówkowe charakteryzują się dość długim okresem finansowania – nawet do 120 miesięcy. Możesz więc podpisać umowę na taki czas, aby wysokość miesięcznej raty nie była obciążeniem dla domowego budżetu.

Kredyt bez zaświadczeń – kto może go otrzymać?

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na już, najlepszym rozwiązaniem będzie szybki kredyt bez zaświadczeń. Decyzja kredytowa wydawana nawet tego samego dnia pozwoli uporać się z nagłym wydatkiem.

Pamiętaj jednak, że tego rodzaju finansowanie – chociaż udzielane przy minimum formalności – nie jest dostępne dla każdego. O szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń mogą ubiegać się osoby, które:

  • mają stałe źródło dochodu,
  • posiadają odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
  • są wiarygodnymi kredytobiorcami,
  • spełnią określone warunki – np. będą wnioskować o kwotę, która nie wymaga dostarczania dokumentów finansowych.

Nawet w przypadku nieoczekiwanego wydatku nie należy podejmować szybkich decyzji. Kalkulacja konkretnych ofert kredytowych „na chłodno” pozwoli na wybór oferty dopasowanej do potrzeb i oczekiwań.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%