Aleksander Łukaszenka zaprasza Polaków do swojego kraju. Dyktator zapewnia, że ci, którzy chcą "żyć po białorusku" będą miały możliwość zdobycia obywatelstwa w przyspieszonym tempie.
W ostatnim czasie stosunki polsko-białoruskie uległy zdecydowanemu pogorszeniu. Od momentu rosyjskiej inwazji na Rosję zdecydowanie wzrosły ataki białoruskiej propagandy na Polskę.
Dyktator chce "wyciągnąć pomocną dłoń" do Polaków. Od niedawna Polacy, Litwini i Łotysze mogą przekraczać granicę z Białorusią bez wizy. Teraz ma kolejny pomysł.
Białoruski dyktator przedstawił Polakom, ale także Litwinom i Łotyszom zaskakującą propozycję. Podobnie jak obywatele Ukrainy przedstawiciele obywatele tych państw będą mieli uproszczony tryb nadawania białoruskiego obywatelstwa.
Jak zapewnia Łukaszenka, dokumenty "ma już na biurku", a rozwiązanie zostanie wprowadzone niebawem.
- Specjalistów, którzy zechcą żyć i pracować na Białorusi z radością powitamy. Deputowani mieli na uwadze, by nie powodować biurokracji, by było szybko. A mechanizm, który mamy… Prawdopodobnie nie ma czegoś takiego na świecie. Jesteśmy na to gotowi - wskazywał.
Łukaszenko dodawał również, że drzwi są otarte dla wszystkich.
- Zrobimy wszystko, aby przyjąć do naszej białoruskiej rodziny najbardziej porządnych i życzliwych sąsiadów. I to nie tylko sąsiadów. Każdy, kto chce tu pracować, żyć po białorusku, drzwi są otwarte - dodawał dyktator.
On20:11, 04.08.2022
I te reklamy włączające się po każdym kliknięciu, ehh. Rozumiem, że z czegoś trzeba żyć, ale to już "uporczywa terapia", a jest tyle pięknych zawodów: np. kasjer w Biedronce lub Dino, konserwator powierzchni płaskich, propagandzista Kremla...
Pozostałe komentarze
Tadek08:17, 04.08.2022
Zbędny artykuł propagandowy
n09:53, 04.08.2022
Cały ten dział przeklejek z WP,Ó2,ONETU,INTERI,PUDELKOW to jest jedno wielkie guwno
Marznące opady deszczu
Wierzę w prognozy pogody, tak jak łgarzowi- mitomanomi Tuskowi.
Polak.
12:08, 2025-12-26
To zmieni codzienną jazdę. Nowe zasady na drogach
Czyli melepety w osobówkach wogole nie poradzą sobie z wyprzedzeniem🤣Nie potrafią zawrócić na trzy,a jak wyprzedzić🤣🤣🤣Czasem to widzę i zastanawiam się kto dał temu komuś prawko.Jak zjadę do krawędzi i zwolnię to wyprzedzaj,nie,melepeta się ciągnie czasami 30 na godz,zatrzymuje się i włączam awaryjne,żeby wkoncu wyprzedził to zatrzymuje się i patrzy🤦Dopiero jak wyjdę i pokaże to jedzie,czy tak ciężko ruszyć głową?No i to zazwyczaj Pancia w białym Suv-iku,dziesięć szali,nic nie widzi w tym kopcu,ale łona jadzie🤣🤣🤣
Kiero
11:27, 2025-12-26
Jak Pułtuszczanie przetrwają święta 2025?
J..ć markety gestapowskie, francuskie itp. Tylko polskie sklepy.
Polak
09:49, 2025-12-25
Biznesowa perła przy Jana Pawła II. Kto ją kupi?
Może w końcu jak sprzeda wypłaci zaległe pensje....bizmesmen
Biznes
21:46, 2025-12-24