Zamknij
REKLAMA

Przywódca Białorusi ma dla Polaków niespodziewaną propozycję! Chodzi o...

19:50, 03.08.2022 | Źródło: o2.pl
Skomentuj Fot. screen YouTube
REKLAMA

Aleksander Łukaszenka zaprasza Polaków do swojego kraju. Dyktator zapewnia, że ci, którzy chcą "żyć po białorusku" będą miały możliwość zdobycia obywatelstwa w przyspieszonym tempie. 

W ostatnim czasie stosunki polsko-białoruskie uległy zdecydowanemu pogorszeniu. Od momentu rosyjskiej inwazji na Rosję zdecydowanie wzrosły ataki białoruskiej propagandy na Polskę. 

Dyktator chce "wyciągnąć pomocną dłoń" do Polaków. Od niedawna Polacy, Litwini i Łotysze mogą przekraczać granicę z Białorusią bez wizy. Teraz ma kolejny pomysł. 

Łukaszenka chce dawać obywatelstwo Polakom. Tryb uproszczony

Białoruski dyktator przedstawił Polakom, ale także Litwinom i Łotyszom zaskakującą propozycję. Podobnie jak obywatele Ukrainy przedstawiciele obywatele tych państw będą mieli uproszczony tryb nadawania białoruskiego obywatelstwa.

Jak zapewnia Łukaszenka, dokumenty "ma już na biurku", a rozwiązanie zostanie wprowadzone niebawem. 

- Specjalistów, którzy zechcą żyć i pracować na Białorusi z radością powitamy. Deputowani mieli na uwadze, by nie powodować biurokracji, by było szybko. A mechanizm, który mamy… Prawdopodobnie nie ma czegoś takiego na świecie. Jesteśmy na to gotowi - wskazywał. 

Łukaszenko dodawał również, że drzwi są otarte dla wszystkich. 

- Zrobimy wszystko, aby przyjąć do naszej białoruskiej rodziny najbardziej porządnych i życzliwych sąsiadów. I to nie tylko sąsiadów. Każdy, kto chce tu pracować, żyć po białorusku, drzwi są otwarte - dodawał dyktator.

(Źródło: o2.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

TadekTadek

2 0

Zbędny artykuł propagandowy 08:17, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nn

1 0

Cały ten dział przeklejek z WP,Ó2,ONETU,INTERI,PUDELKOW to jest jedno wielkie guwno 09:53, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnOn

3 0

I te reklamy włączające się po każdym kliknięciu, ehh. Rozumiem, że z czegoś trzeba żyć, ale to już "uporczywa terapia", a jest tyle pięknych zawodów: np. kasjer w Biedronce lub Dino, konserwator powierzchni płaskich, propagandzista Kremla... 20:11, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%