Zamknij

Dojdzie do strajku pielęgniarek. "Chcemy poprawy warunków pracy tu i teraz!"

16:33, 07.04.2021 | Źródło: RadioZET
Skomentuj
REKLAMA

Krystyna Ptok, szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, zapowiada ogólnopolski strajk pielęgniarek. Kiedy ma się rozpocząć i jaką formę przybierze? 

- Chcemy poprawy warunków pracy tu i teraz! Nie mamy czasu czekać na perspektywę do 2027 roku, bo wtedy przeciętny wiek pielęgniarki to będzie 58 lat. Taka osoba ma stać przy łóżku chorego – mówiła w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu ZET, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok. 

Szefowa związku dodaje, że pielęgniarki zarabiają za mało. Zaznaczyła, że średnia europejska to 3 tysiące euro, a w Polsce ta stawka wynosi między 1300 a 1500 euro. 

- Za pracę tak ciężką i odpowiedzialną nie ma godziwego wynagrodzenia, można być sekretarką i tyle samo zarabiać - oświadczyła.

Krystyna Ptok, na antenie Radia Zet, zapowiedziała, że w związku z obecną sytuacją, pielęgniarki planują dwugodzinny strajk. Może dojść do niego w maju. 

- Nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy, musimy wziąć pod uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju - zapowiedziała. 

Forma strajku nie jest jeszcze znana.

Pewne jest, że do strajku generalnego, przynajmniej na razie, nie dojdzie. Choć przewodnicząca OZZPiP, twierdzi, że wyobraża sobie taki strajk w czasie pandemii, to dodaje, że ocena społeczna protestu byłaby negatywna. 

Dodaje również, że byłoby to "grubo nie w porządku w stosunku do pacjentów". 

(Źródło: RadioZET)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ZramieniaNFZZramieniaNFZ

0 0

W Polsce 1300-1500 euro? U gajdy to jest 600-700 euro 18:14, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EloElo

0 0

Ja od siebie życzę im jeszcze żeby ZOZ nie traktowały najniższego personelu medycznego jak gówno, zadbały o odpowiednią liczbę pielęgniarek/położnych/ratowników tak, żeby żyć w zgodzie z regulaminem i kodeksem pracy oraz wynagradzać je nie gorzej niż Biedronka swoich kasjerów.
Oby OZZPiP i OZZRM wyhodowały sobie jaja i broniły praw swoich podopiecznych. I jeszcze żeby lekarze też dostrzegli, że bez podstawowego personelu nic nie są w stanie zdziałać.
Podziemne darmozjady (górnicy) przynoszą straty, a i tak musimy się do nich dokładać. Policjanci, rolnicy, nauczyciele, żołnierze są dostrzegani przez nierząd, lekarze czasem też, ale nie personel medyczny. Ciekawe kto się Wami zaopiekuje starczy schorowany elektoracie... 18:44, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ukrainaukraina

0 0

spokojnie, niedługo Was zastąpią ukrainki, białorusińki, czy filipinki :) 08:01, 08.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kekkek

0 0

Obudź się, bo chyba miałes mokry sen. 08:59, 08.04.2021


0%