Zamknij

Czegoś tu brakuje? Tak, ale…

15.16, 20.11.2022 . Aktualizacja: 15.21, 20.11.2022
Skomentuj Krajobraz bez pułtuskiego młyna
REKLAMA

To oczywiście tylko komputerowe wymazanie obiektu, ale za kilka (-naście?) tygodni krajobraz Pułtuska przy ul. Warszawskiej ulegnie zmianie.

O czym mowa?

Oczywiście o starym młynie.

Ten pochodzi z lat 60. ubiegłego wieku. I przez ponad 40 lat służył za miejsce składowania zbóż oraz ich przerobu. Działająca w młynie ponad 10 lat temu firma tak opisywała swoją działalność:

Jesteśmy producentem mąki żytniej wszystkich typów oraz otrąb żytnich. Działalność firmy obejmuje również skup i sprzedaż zbóż, rzepaku, kukurydzy oraz soi. Od stycznia 2010 roku zaczęliśmy produkcję pelletu na cele energetyczne.
Dostarczamy mąkę do ponad 100 piekarni na terenie i centralnej i południowo-wschodniej części Polski. Dostarczamy surowce do produkcji pasz dla wiodących producentów na polskim rynku. Współpracujemy z około 150 firmami.
Skupujemy zboże i rzepak od rolników indywidualnych jak również od firm zajmujących się obrotem płodami rolnymi.

Dziś kompleks jest już tylko szpecącym okolice, starym, 5 kondygnacyjnym kompleksem poprzemysłowym.

Na jego terenie znaleźć można pozostałości hal produkcyjnych, gabinetów pracy itp. Uważny eksplorator odnajdzie także… miejsca sypialniane. W niektórych pomieszczeniach zachowały się resztki wyposażenia, starych mebli a nawet fragmenty boazerii na ścianach i resztki kafelków charakterystycznych dla lat PRL-u, a nawet szczątki „papierów” dokumentujące pracę młyna.

[ZT]8723[/ZT]

Obiekt należał do osoby prywatnej i został wystawiony na sprzedaż w jednym z pułtuskich biur nieruchomości.

Działkę o powierzchni 6 974 m2 z budynkami "wystawiono" za cenę 2 100 000 złotych.  Za jego niewątpliwy atut uznano „doskonałą lokalizację przy DK61 z widokiem na Narew”.

Czy i za ile została sprzedana nie wiadomo, wiadomo natomiast, że do starostwa właśnie trafiła dokumentacja o pozwolenie na wyburzenie obiektów. Postępowanie trwa.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

specjalistaspecjalista

0 0

widać rękę "specjalisty" ;) 08:14, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonim Anonim

1 0

Według mnie nie powinno się wyburzać budynku starego młyna powinni go wyremontować i powinien służyć jako zabytek miasta i baza pks w Pułtusku ul Romualda Traugutta 17:53, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%