I nie chodzi tylko o te dwie potężne inwestycje - ich realizacja musi skutkować zmianami w układzie komunikacyjnym dróg gminnych i powiatowych w granicach miasta.
Już dziś mogą rodzić pytania: jak będzie wyglądał ruch w mieście po powstaniu obwodnicy? Czy samochody ciężarowe będą nadal wjeżdżały do Pułtuska, czy może nie? Czy z centrum Pułtuska da się na nią wjechać, czy trzeba będzie jechać np. do Łubienicy?
Zacznijmy od tego, że obwodnica będzie posiadała:
Każda droga ekspresowa o obwodnicy nie wspominając, musi posiadać m.in. równoległe tzw. drogi technologiczne. Tak też będzie w naszym przypadku.
Władze miejskie już ustaliły z GDDKiA, że owe „technologiczne” w granicach miasta mają mieć 6 metrów szerokości i wyprowadzać nadmiar ruchu i ciężkich pojazdów od ulicy Nasielskiej bezpośrednio w kierunku Mickiewicza i dalej – w kierunku ulicy Wojska Polskiego.
W ten sposób choćby samochody dostawcze do naszej „strefy przemysłowej” przy Mickiewicza w ogóle nie musiałyby wjeżdżać do centrum. Czy to od strony Nasielska – czy Ciechanowa. Także mniejszy ruch lokalny nie musiałby kierować się przez obwodnicę.
I dodatkowo:
Według dziś znanych zamiarów inwestora i władz Pułtuska – tzw. tiry będą miały ograniczoną możliwość wjazdu do miasta. Być może uda się znakami i ograniczeniami zmusić kierowców samochodów ciężarowych, którzy jadą dalej np. w kierunku Wyszkowa i S8 jedynie do objazdu miasta i „nawrotki” w kierunku ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Mieszkańcy Popław więc nie odetchną...
[ZT]16278[/ZT]
Edek03:50, 01.11.2023
Odczepcie sie od Tuska. Ta strona to pisoskia tuba kowalczyka!!! Omijam was z daleka!!!
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Pułtuska
Planeta płonie
Adam
20:49, 2025-05-10
Parafia w Pniewie ma nowego proboszcza
Bardzo pracowity i dobry proboszcz
Parafianin
14:19, 2025-05-10
Polska i Francja z "przełomowym traktatem". Chodzi o be
Dla bezpieczeństwa Polski nic nie znaczący papierek. Bezpieczeństwo Polski to własna armia, spójność wschodniej flanki NATO i ścisła współpraca z USA. Militarnie Francja to kraj odgrywający jeszcze rolę w Afryce, w Europie marginalną, w świecie żadną, a cywilizacyjnie upadły. Poza tragicznymi historycznymi doświadczeniami francuskiej wiarołomności pozostaje pytanie o cenę podpisania tego papierka, których nikt nie ujawnia - zasadność i koszty zakupów na potrzeby wojska we Francji (przypomina się niesławny Caracal), koszty w utrzymywaniu ilościowo śmiesznych francuskich głowic jądrowych i wysyłania polskiego wojska do Afryki w celu ochrony francuskich interesów. Chyba, że jakiś tajny protokół ma nas dodatkowo zabezpieczać przed Niemcami (bo przecież ta słabizna 300 głowic przy Rosji nic nie znaczy), ale ile znaczy francuskie sojusznicze słowo przekonała się w 1938 r. Czechosłowacja, a rok później my. Pic na wodę fotomontaż, Panie Premierze niepolskich spraw.
Puł Tusk
12:02, 2025-05-10
Pułtusk żegna Stulatkę. Zmarła Pani Jadwiga
Wyrazy współczucia dla sąsiada Łukasza z powodu śmierci babci
Tomek szczesny
14:28, 2025-05-09