Dzięki przeprowadzonym pracom pojawiły się nowoczesne elementy architektoniczne, nowe ciągi komunikacyjne oraz atrakcyjne przestrzenie zielone. Teraz przyszedł czas na realizację kolejnego etapu projektu – budowę nowego budynku głównego przystani.
[ZT]19296[/ZT]
Planowana inwestycja zakładała ww wstępnej koncepcji rozbiórkę istniejącego budynku, w którym obecnie swoją siedzibę mają pułtuski WOPR oraz Klub Wodniaków. Nowy obiekt, zgodnie z koncepcją, nawiąże do historycznej architektury Pułtuska – podobnie jak przedwojenne obiekty nad Narwią, posadowiony będzie prawdopodobnie na palach. Nowoczesny projekt przewiduje prawie 500 m² powierzchni użytkowej, w tym sale wielofunkcyjne, administracyjne oraz pomieszczenia socjalne.
Jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów nowego budynku miałaby być platforma widokowa o powierzchni około 50 m², wysunięta bezpośrednio nad lustro wody. Na dachu znajdzie się nowoczesna dyżurka WOPR oraz punkt widokowy, który może zyskać modną, zieloną aranżację. Istotnym elementem koncepcji jest również zaplanowana restauracja, która podniesie walory turystyczne i rekreacyjne miejsca.
Projekt obejmuje również zagospodarowanie przestrzeni pomocniczych, takich jak slipowanie łodzi z nowoczesnym dźwigiem, hangary, wiaty magazynowe i warsztatowe. Dodatkowo przewidziana jest budowa wewnętrznej drogi technicznej biegnącej wzdłuż wału przeciwpowodziowego, dostosowanej do ruchu specjalistycznych pojazdów obsługujących przystań oraz jednostek pływających.
26 lutego 2025 roku Gmina Pułtusk zwróciła się do Zarządu Powiatu Pułtuskiego z propozycją współpracy przy realizacji tej inwestycji. Zarząd Powiatu, uznając wartość projektu w kontekście rozwoju turystyki, kultury i sportu, wyraził zgodę na wspólne przygotowanie dokumentacji projektowej. Kolejnym krokiem będzie podjęcie stosownych uchwał przez Radę Miejską oraz Radę Powiatu w Pułtusku.
Wszystko wskazuje na to, że Przystań Miejska przy ul. Solnej stanie się nową wizytówką Pułtuska, przyciągając mieszkańców oraz turystów.
8 0
Bajki warto opowiadać. Mało konkretów. Kto sfinansuje budowę tego projektu
8 0
Fajnie.
Ale tu konkrety są potrzebne. Jakie środki termin realizacji, dostępność terenu dla mieszkańców miasta.
Oby się nie okazało, że to propagandowe przedsięwzięcie, a w jego efekcie elewacja obecnego budynku przystani tylko zostanie odmalowana.
Tak jak z kanałami A i B, które miały być kompleksowo zrewitalizowane i unowocześnione. A z tego co można się dowiedzieć to piniędzy nie ma, a pozyskane środki mają wystarczyć na wyrwanie kaczeńcy, drewniane platformy widokowe i tablice informacyjne o ptakach, rybach, żabach...
8 1
Tylko jaki to ma sens przy ograniczeniu prędkości do 15 km/h. W tamtym roku zabrałem już łódkę do Zegrza bo u nas to nie ma sensu. Łódki wędkarskie są szybsze niż te 15 km/h. Sprawa numer dwa. Nie stać nas na to. Jako gmina mamy jedno z największych zadłużeń w stosunku do dochodów w kraju. Dalej jesteśmy w sytuacji gdzie można nam powołać komisarza w każdym momencie.
8 0
I Pułtusk stanie się potęgą turystyczną na miarę 21 wieku🤣. Nie ważne że w mieście brud i syf, rynek to największy parking w Europie i tor wyścigowy dla gówniarzy jeżdżących w kółko po kilkaset razy w ciągu 1h, nie ważne że nie ma gdzie wyjść wieczorem, nie ważne że kanałkami w niektórych miejscach już prawie nie można przepłynąć małą łódką nie wspominając o gondoli (według specjalisty Pułtuskiego od wszystkiego nie potrzeba ich pogłębiać bo to nic nie da 🙄) nie ważna wycinka drzew, nie ważne Pułtuskie układziki ale ważny jest dobry PR że jest super pięknie i kolorowo...no i że będzie jeszcze lepiej🙂
Więc przestańcie w końcu narzekać że w Serocku jest tak a w Wyszkowie jest tak bo jak przychodzą wybory to wieś wybiera wam burmistrza...👍