Zamknij

W gminie Obryte rozlewa się fala domowej kwarantanny

10:22, 23.09.2020 | J.K
Zdjęcie poglądowe; pixabay.com
REKLAMA

Po potwierdzeniu zachorowania na koronawirusa przez wójta gminy Obryte, pułtuska PSS-E skierowała wczoraj na przymusową kwarantanną domową najbliższą rodzinę chorego. Dziś grono odosobnienia znacząco się może się poszerzyć.

Od poniedziałku 14 września w gminie Obryte odbywały się zebrania sołeckie poświęcone rozdziałowi funduszy sołeckich na nadchodzący rok. We wszystkich spotkaniach z mieszkańcami uczestniczył  - bo taki miał obowiązek - wójt gminy. A tych odbyło się 9, ze średnią uczestnictwa od 10 do 20 osób.

Dziś od rana pułtuski sanepid ustala, czy wprowadzić dla uczestników zebrań przymusową, 10 - dniową kwarantannę. A to oznacza, że jeśli zebranie odbyło się w ubiegły poniedziałek czy wtorek, czas odosobnienia nie zaczyna się dziś, ale od 14 czy 15 września. Dla niektórych aktywnych społecznie mieszkańców gminy, kwarantanna może oznaczać więc dzień czy dwa w odosobnieniu, dla innych - do końca bieżącego tygodnia.

 

Trollowanie (ang. trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych czatów i sieci społecznościowych. Polega ono na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia poprzez wysyłanie kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych przekazów[1].

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA