Zamknij

Gospodarowanie odpadami komunalnymi - bioodpady

15:18, 13.05.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Miejski w Pułtusku informuje, że Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. dostarczyło mieszkańcom Gminy Pułtusk pojemniki  na bioodpady, w związku z czym od dnia 17.05.2021r. bioodpady umieszczone w worku, a nie w pojemniku, nie będą odbierane.

W przypadku wytwarzania większej ilości bioodpadów (powyżej 1 pojemnika) właściciel nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym i domkiem letniskowym lub innymi nieruchomościami wykorzystywanymi na cele rekreacyjno – wypoczynkowe  zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie dodatkowych pojemników.

Mieszkańcy gminy Pułtusk, po okazaniu dowodu uiszczania opłaty za odbiór odpadów komunalnych lub kopii deklaracji, mają możliwość zawiezienia we własnym zakresie bioodpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Płocochowie (Płocochowo 95). 

Przypominamy, że istnieje możliwość skorzystania z 15%, a od 1 lipca 2021 r. 25% zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujących w kompostowniku przydomowym bioodpady stanowiące odpady komunalne. W tym celu należy złożyć do Urzędu Miejskiego w Pułtusku korektę deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nieruchomości, której właściciele zadeklarują posiadanie kompostownika, nie będą zaopatrzone w pojemnik na bioodpady i bioodpady nie będą z nich odbierane.

Informacji udziela Referat Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska pod numerem tel. 23 306 72 26

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%