Oznacza to, że sytuacja hydrologiczna w powiecie pułtuskim jest obecnie stabilna. Służby monitorują poziom wody na bieżąco, jednak na ten moment nie ma bezpośredniego zagrożenia powodziowego dla mieszkańców.
Warto przypomnieć, że w czwartek 19 lutego poziom wody był znacznie wyższy. W Pułtusku wodowskaz wskazywał 234 cm, a w Zambskach Kościelnych aż 250 cm. W porównaniu do tamtych pomiarów obecne wartości pokazują spadek poziomu rzeki. To wyraźny sygnał, że dynamiczny wzrost z połowy tygodnia nie przerodził się w sytuację kryzysową.
Dla porównania, jeszcze 11 lutego stan wody wynosił:
Wahania są więc zauważalne, ale mieszczą się w granicach sezonowej normy. IMiGW wydał jednak dla zlewni Narwi ostrzeżenie 1 stopnia.
Zgodnie z klasyfikacją hydrologiczną (stopień 1) - stany wody pozostają poniżej progów ostrzegawczych, choć obserwowany był gwałtowniejszy wzrost poziomu. Możliwe są lokalne i krótkotrwałe wahania, jednak bez trwałego przekroczenia stanów alarmowych.
Zimowe roztopy oraz zmienne temperatury sprzyjają takim skokom. Kluczowe jest to, że rzeka nie weszła w fazę ostrzegawczą.
Prognozy meteorologiczne dla powiatu pułtuskiego zapowiadają nadchodzący tydzień jako przedsionek wiosny. Temperatury mogą sięgnąć nawet 13 stopni Celsjusza. Ocieplenie może przyspieszyć topnienie pozostałego śniegu i wpłynąć na dalsze wahania poziomu wody. Na ten moment jednak nie ma przesłanek wskazujących na ryzyko powodziowe. Sytuacja pozostaje stabilna, ale – jak zawsze w okresie przejściowym – wymaga uważnej obserwacji.
[ZT]36410[/ZT]
nuke16:26, 22.02.2026
Więcej wody odprowadzać z łąk, lasów. Regulować betonem koryta. Osuszać rozlewiska i bagna. Robić dalej nielegalne modernizacje brzegu przy swych posiadłościach, sztuczne wyspy, półwyspy
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Narew w Pułtusku przybiera! Sprawdź, co się dzieje
Więcej wody odprowadzać z łąk, lasów. Regulować betonem koryta. Osuszać rozlewiska i bagna. Robić dalej nielegalne modernizacje brzegu przy swych posiadłościach, sztuczne wyspy, półwyspy
nuke
16:26, 2026-02-22
Emerytury i renty w 2026 r. wzrosną o 5,3 proc.
Jaka inflacja. Podatek Belki od ćwierć wieku zabetonowany na 19 % - i nikt nie śmie go ruszyć.
byk
12:10, 2026-02-22
Emerytury i renty w 2026 r. wzrosną o 5,3 proc.
Leki w aptece podrożały w 2026 roku o 12% Kto wyrówna emerytom 6,5% różnicy cenowej? Czy rzeczywista inflacja w Polsce jest mocno zaniżana przez instytucje państwowe ❓
Złoty Rydwan
10:04, 2026-02-22
Kultowe show wraca po latach. Uwielbiany teleturniej
Nie ma telewizji polskiej jest telewizja polska w likwidacji nielegalnie przejęta przez obecną władzę ze spadkiem oglądalności o 24% w którą Tusk pompuje miliardy złotych z budżetu państwa zamiast ratować tonąca służbę zdrowia
Złoty Rydwan
09:50, 2026-02-22