Zamknij

Premier: od września tego roku wszyscy uczniowie IV klas otrzymają nieodpłatnie laptopy

12.54, 24.01.2023 PAP Aktualizacja: 12.56, 24.01.2023
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Naszym zdaniem nierówności nie są napędem rozwoju, ale przyczyną straconych szans, utraconych talentów, także przyczyną wielu tragedii. Staramy się na wszystkie możliwe sposoby te nierówności wyrównywać" - powiedział premier na wtorkowej konferencji prasowej.

Począwszy od września tego roku, wszyscy uczniowie IV klasy otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im przez kolejne lata edukacji. W tym roku sprzęt trafi do 370 tys. uczniów - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Przypomniał, że w ubiegłym roku w komputery wyposażono ok. 218 tys. uczniów z terenów popegeerowskich.

"Czas ostatecznie wprowadzić polską szkołę w XXI wiek i przenieść system nauczania naszych dzieci na jak najwyższy poziom" - stwierdził.

Teraz, jak poinformował, laptopy trafią do 370 tys. uczniów rozpoczynających naukę w IV klasie w 2023 roku. "To jest jeden z elementów wspierania transformacji cyfrowej" - podkreślił szef rządu. (PAP)

Autorki: Agata Zbieg, Magdalena Gronek

agz/ mgw/ joz/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DaroDaro

0 0

A dlaczego czwartych?piatoklasisci sa gorsi?a rodzice to co,moze ja tez bym chcial pograc w pasjansa,obczaic Olx,czy donos napisac na sasiada,albo komentarz chwalacy pis-dzielcow😁Laptop dla kazdego-Domino Jachas dal wszytskim srednia Hawajska i wygazowane piwerko,ja tez chce🤣🤣🤣 20:41, 28.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%