Zamknij

Chcesz wesprzeć pracę naszych policjantów. Wiemy jak to zrobić!

07:38, 25.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Tylko wczoraj na kwarantannie w powiecie pułtuskim przebywało aż 807 osób. Dziś na pewno jest to jeszcze większa liczba.

Te osoby, gdyby tylko zainstalowały specjalną aplikację "Kwarantanna domowa" znacznie odciążyłyby od dodatkowych obowiązków pułtuskich policjantów.

Pułtuscy policjanci w związku z obowiązującymi obostrzeniami nieustannie prowadzą działania na terenie powiatu, ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Umundurowane patrole sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz wciąż weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną bądź izolacją domową przebywają w miejscach zamieszkania. Nie lekceważmy problemu, zadbajmy o siebie i innych, nie przeszkadzajmy służbom, szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc.

Możemy też ułatwić pracę funkcjonariuszom.

Pułtuscy policjanci nieustannie kontrolują przestrzeganie obowiązujących przepisów wśród mieszkańców w związku z epidemią COVID-19. Mundurowi w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust.

Funkcjonariusze cały czas uświadamiają jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą stanowczo i konsekwentnie reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób. Wspólnie musimy zadbać o ogólne bezpieczeństwo.

Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Policjanci codziennie odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy przebywają one w miejscu zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na tych, którzy kwarantanny nie przestrzegają.

Zachęcamy do zainstalowania aplikacji w telefonie „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze. Dzięki niej możemy przysłużyć się wszystkim i pomóc służbom zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Pamiętajmy, aby szanować pracę wszystkich którzy chcą nam pomóc.

Wykażmy się odpowiedzialnością i dbałością o życie i zdrowie przede wszystkim własne i swoich najbliższych. Nie bójmy się prosić o pomoc osoby, które są zdrowe i pomogą nam przetrwać okres choroby.

Wiele sklepów oferuje sprzedaż swoich artykułów z dostawą do domu. Jeśli mamy informację o osobach starszych wymagających szczególnej dbałości o zdrowie, poinformujmy ośrodki pomocy społecznej bądź inne instytucje pomocowe.

Wzajemne zrozumienie i respektowanie obowiązujących obostrzeń w tym trudnym czasie znacząco wpłyną na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Zainstalowanie aplikacji KWARANTANA DOMOWA ułatwi pracę służbom i wspomoże ich działania.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

JacoJaco

3 0

E-toll,platnosci bezgotowkowe,aplikacje do sledzenia obywatela,co jeszcze?to ma byc nadzor totalny i mamy byc na kazdym kroku widoczni dla sluzb,wiec ja mowie nie😉 11:53, 25.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

klata12klata12

1 0

No gdzie, to wszystko dla dobra Suwerena! 17:22, 25.11.2021


JacoJaco

0 0

Problem w tym,ze ja niewierze w dobre intencje policji,a na ich widok dostaje dusznosci i ataku niepokoju,gdyz aparat represji panstwa za moje podatki wyciaga lape po jeszcze wiecej,w tym momencie gest Kozakiewicza jest jedynym sluszym.Nie,niemam ochoty nic ulatwiac,tak jak milicja nie ulatwia mi😁Za stary jestem i za duzo widzialem,zeby lykac artykuly o pomocy.Mi nie pomaga nikt,a zreszta jak zwrocilem sie o pomoc do dzielnicowego to jeszcze mnie mandatem straszyl,a menel,ktory mi wymyslal w srodku dnia,przy ludziach poszedl spac do domu,dziekuje,dobranoc. 22:19, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%