Od dziś każda z nich, po zgłoszeniu do NFZ, może wykonywać bezpłatne testy na covid-19. Czy tak będzie?
Antygenowe testy tzw. paskowe będą opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie będzie potrzebne skierowanie na wykonanie wymazu. Ale uwaga - testy nie będą rozdawane! Każde badanie w aptece musi zakończyć się zapisem komputerowym do systemu ministerstwa zdrowia.
A nawet jeśli - to na pewno nie od dziś.
Rozpoczęcie testowania może się znacząco opóźnić. Wymaga choćby wydzielenia osobnego pomieszczenia w aptece, a wydaje się, że większość pułtuskich lokali ma po prostu za mało miejsca.
To musi być osobne pomieszczenie, czyli nie to, w którym apteka wykonuje czynności związane ze sprzedażą produktów leczniczych. W tym względzie rozporządzenie określa wyraźne zasady:
Apteki muszą wydzielić "odpowiednie wyposażony pokój opieki farmaceutycznej lub pomieszczenie administracyjno-szkoleniowego apteki [...] z umywalką z baterią z ciepłą wodą lub umywalką mobilną".
Do aptek musi też dotrzeć odpowiednie wyposażenie, sprzęt i przede wszystkim testy.
W dalszym ciągu będzie istnieć możliwość zakupu testów w kierunku COVID-19 w aptece i przeprowadzenie samokontroli w warunkach domowych.
Prawdopodobnie na bezpłatne testowanie zdecydować się mogą te same apteki, które latem 2021 roku przystąpiły do programu szczepień.
Apteka Farm-Mag Sp. z o.o. w Pułtusku, ul. Mickiewicza 35A
Apteka Farm-Mag Sp. z o.o. Winnica, ul. Szkolna 2
Za każde szczepienie przeciwko COVID-19 apteka otrzymuje 61,24 zł. Podmioty lecznicze od 1 stycznia za wykonanie testu covidowego otrzymują od 35,83 zł. Podobno jednak wycena dla aptek ma być wyższa.
Pułtusk ul. Śniegockiego 3 (basen MOSiR) czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8:00-14:00 (8:00-13:00 NFZ), tel. 226-020-997,
Pułtusk (stadion MOSiR) ul. Sportowa 2A czynny 7 dni w tygodniu i w święta w godz. 8:00-16:00 (NFZ i prywatnie), tel. 587-395-340.
::news{"type":"see-also","item":"9086"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pierwszy podgrzybek w Pułtusku!
Gratuluję! 👍👏
Czas
20:41, 2026-06-16
W tych miejscach gminy Pułtusk zrobi się jaśniej
Jest takie miejsce na ul. Kolejowej a dokładnie bloki TBS, gdzie niedziałające latarnie stoją już chyba ze 20 lat i z roku na rok są w coraz w gorszym stanie i nikt z tym nic nie robi. Można powiedzieć, ze sa niepotrzebne, jeśli tak, to je zdemontować. Mozna powiedzieć, ze to sprawa TBS , mozna, tyle tylko, ze TBS należy do miasta, więc uważam, że gmina Pułtusk powinna się tym zająć.
RZA
18:43, 2026-06-16
W tych miejscach gminy Pułtusk zrobi się jaśniej
A ulica Wyszkowska nadal bez oświetlenia
Micht
13:01, 2026-06-16
Pułtusk buduje się bez planów? Raport zaskakuje
Nie powinno to być zaskoczeniem dla nikogo, kto choć trochę interesuje się planowaniem miast. Pułtusk rozwija się w patologiczny sposób i będziemy się mierzyć z tego skutkami bardzo długo. Bez ładu przestrzennego nie ma dobrej infrastruktury, centrum miasta zalewają samochody, nie ma ładnych miejsc, w których chciałoby się przebywać. Spójrzcie na rozbudowujące się okolice ulicy Mickiewicza na zdjęciach satelitarnych i porównajcie to do osiedli z PRLu lub starszych — regres w myśleniu o wspólnych przestrzeniach i usytuowaniu budynków w racjonalny sposób jest zauważalny. Zamiast wytyczyć siatkę ulic i zarezerwować tereny pod publiczną infrastrukturę mamy zabudowywanie kolejnych wąskich pasków pół w imieniu zysku dziado-deweloperów. Stać nas na więcej.
zatroskany
21:04, 2026-06-15