Zamknij
REKLAMA

Pożyczki unijne dla firm - kto może z nich skorzystać?

10:58, 19.07.2022 | materiał partnera

Utrzymanie płynności finansowej jest kluczowe dla sprawnego prowadzenia biznesu. Z kolei jeśli zależy nam na wzmocnieniu pozycji na rynku, to musimy zadbać o właściwy rozwój. Do tego jednak potrzebne są pieniądze. I to niemałe. Skąd wziąć dodatkowe fundusze na rozwój firmy? Bardzo dobrym rozwiązaniem są pożyczki unijne https://habza.com.pl/pozyczki-unijne/. Zobacz, jak działają pożyczki unijne dla firm i kto może z nich skorzystać.

Na czym polegają pożyczki unijne dla firm?

Unia Europejska już od dłuższego czasu stara się znaleźć rozwiązania, które wsparłyby mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Są one istotne dla gospodarki rynkowej oraz zapobiegają monopolizacji. Z tego względu od dłuższego czasu małe oraz średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o pożyczki unijne. Czym różnią się one od kredytów bankowych? Pożyczki unijne przede wszystkim realizowane są na korzystniejszych warunkach niż te rynkowe. Oznacza to, że mają niższe oprocentowanie i przeznaczone są dla szerokiego grona odbiorców. Oczywiście firmowych.

Co ważne, z pożyczek unijnych można korzystać wielokrotnie. Zanim jednak będziemy mogli ponownie ubiegać się o finansowanie, musimy w pierwszej kolejności spłacić stare zobowiązanie. Pomoc finansowa dla przedsiębiorstw udzielana ze środków Funduszy Europejskich ma służyć rozwojowi gospodarczemu Polski. Jeśli więc kwalifikujesz się do przedsiębiorstw, które mogą skorzystać z rozwiązania, to warto je rozważyć.

Pożyczki unijne dla firm - kto może z nich skorzystać?

Założenie firmy, a następnie jej prowadzenie wymaga wysokich nakładów finansowych. Żeby je pozyskać, trzeba się nieźle nagłowić. Niestety banki niechętnie udzielają pożyczek młodym firmom, z kolei nawet te doświadczone nie zawsze mogą pochwalić się zdolnością kredytową na wysokim poziomie. W obu przypadkach z pomocą przychodzą pożyczki unijne dla firm. Kto może z nich skorzystać?

Warto wiedzieć, że pożyczki unijne dla firm, nie są przeznaczone dla każdego. Ten rodzaj pomocy finansowej skierowany jest do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw. Żeby uzyskać pożyczkę unijną, musimy spełniać kilka warunków. Przede wszystkim nie możemy zatrudniać więcej niż 250 pracowników. Po drugie nie możemy generować większego obrotu rocznie niż 50 mln euro. Kolejnym warunkiem jest to, że musimy posiadać siedzibę firmy w województwie, w którym składamy wniosek o pożyczkę. I jako ostatnie musimy wykazać, że nie posiadamy wystarczających środków na zrealizowanie projektu.

Jak uzyskać pożyczkę unijną dla firm?

W większości województw możemy znaleźć Polskie Fundusze Rozwoju. To właśnie w tym miejscu należy ubiegać się o pożyczkę unijną. Jak to zrobić? Wystarczy, że złożymy odpowiedni wniosek oraz komplet dokumentów. Warto jednak skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Ekspert pomoże nam wybrać najkorzystniejszą pożyczkę dla naszej firmy. Następnie zajmie się kompletowaniem niezbędnych dokumentów. Korzystając z pomocy doradcy zwiększamy szanse swojej firmy na uzyskanie zobowiązania niezbędnego do rozwoju firmy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%