Zamknij

Czy da się kupić meble tanie, a dobre?

12:08, 19.05.2021 | J.K
Skomentuj

Meble to obowiązkowe wyposażenie każdego mieszkania, które niestety potrafi kosztować naprawdę dużo. Czy to możliwe, aby znaleźć meble solidnie wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów za niewielką cenę? Żeby tego dokonać, warto wiedzieć, gdzie ich szukać i na które oferty zwracać uwagę.

Czy niska cena zawsze oznacza niską jakość?

Bardzo wiele osób podczas wyboru mebli głównie kieruje się ich ceną. Starając się znaleźć dla siebie coś mieszczącego się w ograniczonym budżecie, częstym zmartwieniem staje się jakość tanich produktów. Czy rzeczywiście producenci oszczędzają na swoich najtańszych modelach, wybierając niskiej jakości materiały i niestarannie je składając? Oczywiście, że nie! Najważniejsze, to znaleźć takiego producenta mebli, który każdy swój produkt wykonuje z należytą starannością. Tanie modele renomowanych polskich marek meblowych cechują się prostą konstrukcją i niewielkim zapotrzebowaniem na materiały, dlatego proponowane są w rozsądnych cenach.

Nie będąc pewnym, czy dany mebel wart jest swojej ceny, dobrze jest poczytać opinie na jego temat wystawiane przez osoby, które już w przeszłości zdecydowały się na jego zakup. Szczególnie wartościowe są oceny ze zdjęciami, na których widoczny jest kompletny i złożony mebel.

Porównywanie kilku ofert

Zanim zakupy internetowe stały się całkowicie powszechne, ludzie w poszukiwaniu mebli wybierali się na długie zakupy do salonów stacjonarnych. Wciąż są osoby, które wolą na żywo zobaczyć wybierane meble, ocenić ich jakość, rozmiar, czy wygląd, a także doradzić się sprzedawcy pracującego w salonie. Zakupy przez internet mają jednak pewną przewagę nad tradycyjnym wyborem mebli w sklepie stacjonarnym – jest to możliwość szybkiego porównania wielu ofert. Zakup w pierwszym sklepie, do którego się trafiło, choć może być udany, niekoniecznie będzie najbardziej opłacalny pod kątem finansowym. Często identyczne modele mebli oferowane są w różnych cenach przez kilka sklepów. Bywa i tak, że model, który okazałby się lepszym wyborem, dostępny jest w innym salonie i to za niższą cenę.

Trudno porównywać oferty, wyszukując informacji na wielu stronach internetowych różnych sklepów meblowych. W tym celu znacznie lepiej sprawdzają się strony, takie jak ta pod adresem https://allegro.pl/kategoria/meble-522 – kategoria ofert Allegro, które wyświetlają się tuż obok siebie. Dodatkowe filtry, takie jak rodzaj poszukiwanych mebli, ich rozmiar, czy nawet kolor, mogą znacznie ułatwić poszukiwania.

Nowe czy używane?

Wiele osób zupełnie nie bierze pod uwagę zakupu mebli używanych, jednak jest to sposób na dużą oszczędność. Używane meble kosztują zwykle znacznie mniej niż nowe modele, a jednocześnie często cechują się lepszą jakością wykonania i trwałością materiałów. Jedyne, nad czym warto się zastanowić, kupując meble używane, to ich ewentualne odnowienie. Często nie jest to koniecznie – wiele używanych mebli sprzedawanych jest w bardzo dobrym stanie. W przypadku drobnych uszczerbków lub niedopasowania do aranżacji mieszkania można rozważyć pomalowanie mebli specjalnie przeznaczonymi do tego farbami lub obklejenie ich samoprzylepną okleiną meblową. W meblach takich jak szafki niemalże każdy element da się wymienić, a jednocześnie niewielkim kosztem nadać im zupełnie nowy wygląd. Nowe uchwyty lub nóżki to drobiazg, który od ręki zamówić można przez internet.

Promocje sklepów meblowych

Podczas gdy jedni oczekują promocji i regularnie sprawdzają aktualne oferty sklepów, inni trafiają na nie zupełnie przypadkiem, chcąc kupić produkt za jego pełną cenę. W przypadku mebli, które często kosztują kilkaset albo nawet kilka tysięcy złotych, promocje mogą pomóc zaoszczędzić sporą sumę. Żeby je znaleźć, warto zajrzeć na strony internetowe różnych producentów i sklepów meblowych i sprawdzić zakładkę z aktualnościami i rabatami.

Gdy potrzebne są meble do całego pomieszczenia albo nawet mieszkania, warto kupować je w zestawach. Z jednej strony wszystkie ich elementy będą do siebie pasować, ponieważ zostaną zrobione z tych samych materiałów przez jednego producenta. Z drugiej natomiast sklepy często oferują korzystne zniżki przy zakupie kilku produktów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%