Zamknij

Jakie meble wybrać do biura?

09:44, 25.04.2022 | .
Skomentuj

Praca biurowa wiąże się na ogół z długim siedzeniem. Pracownicy większość zadań wykonują przed ekranem komputera i jedynie od czasu do czasu podnoszą się z fotela, by wykonać jakiś ruch. Z tego powodu spalają mniej kalorii niż powinni i mają problemy z prawidłowym krążeniem. Zbyt długie siedzenie sprawia również, że pojawiają się u nich dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa i kończyn dolnych. Aby ich uniknąć, warto postawić na aktywne systemy mebli biurowych. Dowiedz się więcej o meblach tego typu.

1. Czym charakteryzują się meble biurowe?

2. Funkcjonalne meble do biura, czyli jakie?

3. Aktywne meble pracownicze

4. Aktywne biura czy tanie meble biurowe?

5. Więcej ruchu w biurze na co dzień

Meble gabinetowe i biurowe mają nieco inną konstrukcję niż meble, z których korzysta się w prywatnych domach. Klasyczne biurka do nauki i pracy są mniej funkcjonalne i nieprzystosowane do wielogodzinnej pracy siedzącej. Aby uniknąć problemów zdrowotnych u osób zatrudnionych w biurze, powinno się umożliwić im korzystanie z aktywnych mebli biurowych. Jakie są ich zalety?

Czym charakteryzują się meble biurowe?

Meble biurowe to szczególna grupa produktów do wyposażenia wnętrz. Używa się ich głównie do pracy, dlatego powinny być przystosowane do wykonywania zadań związanych z wielogodzinną obsługą komputera, wypełnianiem dokumentów i obsługą klienta. W przypadku biurek i krzeseł ważna jest przede wszystkim ergonomia. Meble powinny wspierać zdrowie pracownika. Biuro obsługi klienta warto dodatkowo wyposażyć w lady recepcyjne i ścianki działowe, które również należą do kategorii mebli biurowych.

Biuro powinno być również wyposażone w meble do przechowywania. W pracy przydatne są zarówno szafy na dokumenty, półki na segregatory i regały, jak i kontenerki biurowe. Te ostatnie uzupełniają nowoczesne biurka o miejsce do przechowywania długopisów, zszywaczy i innych akcesoriów biurowych oraz rzeczy osobistych pracownika.

Zapoznaj się z ofertą kontenerków biurowych na https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/przechowywanie/kontenerki-biurowe

Funkcjonalne meble do biura, czyli jakie?

Meble do biura domowego i firmowego powinny być funkcjonalne. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim wybrany zestaw mebli powinien być dostosowany do charakteru zadań wykonywanych w danej firmie. Na biurkach powinien mieścić się komputer wraz z dużym monitorem, myszką i klawiaturą. Wyposażenie powinno być również przystosowane do korzystania z ewentualnych drukarek, kserokopiarek i faxów, a także z innych urządzeń wykorzystywanych do tworzenia dokumentacji.

Zapoznaj się również z ofertą https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/wyposazenie-wnetrz/oswietlenie/lampki-biurkowe

Jeśli w biurze przyjmuje się klientów, ważne jest stworzenie przestrzeni zapewniających im prywatność i swobodę w załatwianiu swoich spraw. Biurka wydzielone ściankami działowymi, wygodne krzesła obrotowe i miejsce na rzeczy osobiste sprawiają, że funkcjonalność mebli w biurze obsługi klienta jest wyższa.

Funkcjonalność mebli jest równoznaczna z ich ergonomią. Meble, które są wygodne, sprawiają, że pracownicy wykonują swoje zadania efektywniej. Na uwagę zasługują zwłaszcza aktywne meble, które sprawiają, że pracownicy w biurze więcej się ruszają.

Aktywne meble pracownicze

Aktywne meble do sali konferencyjnej, biura obsługi klienta i pomieszczeń socjalnych są polecane ze względu na zwiększenie dawki ruchu na co dzień. Pracownicy dzięki nim w ciągu dnia spalają więcej kalorii, pobudzają krążenie i ograniczają ryzyko powstawania zmian zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa. Aktywne meble mogą być ustawione w każdym biurze, gdyż są równie funkcjonalne co klasyczne elementy wyposażenia.

Wśród aktywnych mebli można znaleźć m.in. biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu, dzięki którym można pracować na stojąco. Już tak niewielka zmiana nawyków sprawia, że każdego dnia pracownik spala o kilkadziesiąt kalorii więcej i zmniejsza ryzyko nadwagi i otyłości.

Aktywne biura czy tanie meble biurowe?

Aktywne meble do biura są znacznie lepszym wyborem niż tanie meble biurowe. Aktywne krzesła i biurka, a także piłki i platformy balansujące pomagają odprężyć się w ciągu dnia i zwiększyć ilość ruchu. Pracownicy rzadziej chodzą na zwolnienia chorobowe, gdyż więcej się ruszają. Tanie meble pogłębiają problemy zdrowotne, z którymi zmagają się osoby zatrudnione w biurze.

Zamów do biura również tablicę suchościeralną z oferty https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja/prezentacja/tablice-suchoscieralne

Więcej ruchu w biurze na co dzień

Korzystanie z aktywnego wyposażenia biura jest polecane zarówno w call center, jak i w salach konferencyjnych. Meble aktywne można ustawić również w kantynie oraz w innych pomieszczeniach na zapleczu socjalnym. Dzięki temu pracownicy mają okazję do zwiększenia poziomu aktywności, bez konieczności wychodzenia na siłownię po pracy. Kręcenie pedałami w fotelu aktywnym lub praca w pozycji stojącej sprawiają, że 8 godzin spędzonych w biurze wiąże się z o wiele większą dawką ruchu niż w przypadku standardowych mebli.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%