Zamknij
15:08, 10.11.2021

W październiku br. rozpoczęły się prace przy renowacji mogiły żołnierzy poległych w Pułtusku i okolicach w wojnie z bolszewikami w 1920 r.

W maju br. Gmina Pułtusk otrzymała z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dofinansowanie na ten cel w kwocie 56.000,00 zł w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju”.

Celem programu jest wspieranie opieki nad grobami i cmentarzami wojennymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącymi materialne świadectwo kluczowych wydarzeń z historii Polski związanych z walką i męczeństwem, jak również wspieranie prowadzenia działań naukowych upowszechniających wiedzę na temat tych wydarzeń.

Całkowity koszt przygotowania i wykonania renowacji wyniesie 174.530,00 zł, większość nakładów na realizację zadania zostanie pokryta ze środków własnych. wspólnie w ramach budżetów samorządów Powiatu Pułtuskiego i Gminy Pułtusk.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz